Abdülkadir Ömür Trabzonspor’un Etkili İsmi Olmaya Devam Ediyor

Bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon çalkantılı bir sezon geçiriyor olmasına rağmen takımın 23 yasında ki genç oyuncusu Abdülkadir Ömür bu sezon ki performansı ile takımında parlayan isimlerden birisi oldu.

23 yasında ki genç oyuncu Abdülkadir Ömür bordo mavili takım ile çıktığı karşılaşmalar da takımının en önemli isimlerinden birisi olurken sahada ki göstermiş olduğu performansı ile takımı için ilk ‘ 11 de vazgeçilmez isimlerden birisi oldu.

Bu sezon en son süper lig de Kasımpaşa deplasmanında ilk 11’ de sahada olan 23 yasındaki genç oyuncu Abdülkadir Ömür 2 – 0yenildikleri mücadelede takımın en etkili ismi oldu.

Oyun içindeki hırsı ile beraber yeteneğini birleştirince çok iyi işler çıkaran 23 yasındaki genç oyuncu Abdülkadir Ömür sezon sonun da bordo mavili takım dan ayrılması gündeme gelirken sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ ın da genç oyucuya ilgisi var.

Süper lig göstermiş olduğu performansı ile dikkatleri çeken 23 yasında ki genç oyuncu Abdülkadir Ömür takımın ekonomik olarak da kötü olduğu bir süreçte sezon sonun da teklif gelmesi halinde Avrupa’ da forma giymesi veya Süper lig ekiplerinden birisine gitmesi çok mümkün.

Galatasaray Teklif Götürdü Mü?

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bordo mavili takımın 23 yasındaki genç oyuncu Abdülkadir Ömür için Karadeniz ekibine teklif yaptığı iddiaları bomba gibi düştü.

Bu sezon dökülen takımda en istikrarlı isim olan Abdülkadir Ömür sarı kırmızılı takımın ciddi olarak ilgilendiği isimlerden birisi olurken genç oyuncunun güncel piyasa değeri yaklaşık 9 Milyon Euro civarında.

Bu Sezon Bordo Mavili Forma İle Ne Yaptı?

Bordo mavili takımın 23 yasında ki genç oyuncu Abdülkadir Ömür bu sezon süper lig de 24 lig maçında forma giyme şansı bulurken genç oyuncu bu maçların 18’ inde ilk 11de başlarken 13’ ünde ise sonradan oyuna dahil oldu.

Genç oyuncu süper lig de çıktığı 24 lig maçında 2 gol sevinç yaşarken 1 de takım arkadaşına gol pası verdi.

Hücumda çok etkili bir isim olan genç oyuncu sağ çiziği de aldığı görev de dikine hızı ve sürati ile rakip takıma zor anlar yaşatıyor. Zaman zaman orta sahada 10 numara gibi de görev verilmesi halinde top saklama özelliği ile beraber en çok sahipsiz topları rakip yarı sahada kazanan isim olmuş durumda. Bu özelliği atağın devamlılığı için oldukça önemli olurken hücuma desteği kadar savunma yönünü de geliştirmeye devam ediyor. Sezonun geri alan maçlarında sakatlık durumu olmadığı hal de ilk 11 de yer alarak takımının en önemli isimlerinden birisi olmaya devam edecektir ki sezon sonun da takımdan ayrılması için ne kadar süre alırsa o kadar iyi olacak.