Süper Lig’de 28. Hafta Sonunda Alt Sıralarda Puan Durumu Nasıl Şekillendi?

Süper Lig’ de 28. Hafta sonunda alt sıralarda oluşan puan durumuna bakacak olur isek ligin son 18. sırasında Ümraniyespor 23 puan ile yer alırken onu aynı 24 puan ile 17. Sırada İstanbulspor ve 16. Sırada Giresunspor takip ediyor.

Alt sıralardan uzakta ise Antalyaspor 29 puan ile 13. Sırada yer alırken bir alt sırada ise başkent ekibi MKE Ankaragücü 28 puan ile 14. Sırada yer alıyorlar.

Süper lig de sezon sonuna doğru yaklaştıkça kümede kalma mücadelesi de bir hayli kızışmaya başlamış durumda.

Bu sezon süper lig den iki takımın düşmesi kararı sonrasında bu iki takımın hangileri olacakları merak ile beklenirken bu eleme belki de süper lig ‘in son haftasına kadar devam edebilir.

Süper Lige Bu Sezon Çıkan Takımlar Uyum Sağlayamadı

Süper Lig’ de 2022 / 23 sezonuna TFF 1. Lig’ den yeni yükselen takımlar için bu sezon süper lig bir hayli zor geçiyor.

Bu sezon süper lig ‘e yükselen takımlara baktığımızda Ümraniyespor tarihinde ilk kez süper lig de mücadele etme fırsatı bulan takım kötü bir performans göstererek lig de 18.son sırada küme de kalma mücadelesi içinde geçiriyorlar.

Ümraniyespor ‘un hemen üzerinde ise bir başka TFF 1. Lig’ den bu sezon süper lig ‘e yükselen İstanbulspor var ki onlar da aynı durumdalar. Süper lig de 24 puan ile 17. Sırada yer alan İstanbulspor Fatih Tekke sonrasında toparlanma sinyalleri vermiş olsalar da sezonun geri kalan kısmında isleri bir hayli zor olacak.

Giresunspor ise gecen sezon dan beri süper lig de yer alan Karadeniz ekibi bu sezon da geçen sezon gibi kümede kalma mücadelesi için de  yer alıyorlar.

Diğer rakiplerine göre biraz daha tecrübeli olan Karadeniz ekibi Giresunspor bir hata halinde yeniden TFF 1. Lig’ in yolunu tutabililer.

Sezonun geri kalan kısmında en şanslı takım alt sıralarda ki başkent ekibi MKE Ankaragücü diyebiliriz.

Diğer rakiplerine göre daha tutkulu bir taraftar grubuna sahip olan başkent ekibi Tolunay Kafkas ile de beraber iyi bir çıkış yakaladılar.

Alt sıralarda durumu biraz daha iyi olan Antalyaspor ‘ da ise işler çokta iyi değil ritim bulmakta zorlanan Antalyaspor orta sıralarda ligi tamamlayacaklardır.

Ümraniyespor‘un Ligde Kalması Yüksek 

Süper lig ‘de 28. Hafta sonun da lig de kalması biraz daha yüksek olan takım bence Ümraniyespor. Sezonun geri kalan kısmında maçlarına bakıldığında alt sıralardaki takımların hepsi ile kendi sahasında oymayacaklar.

Kendi sahasında bu avantajı iyi kullanmaları halinde yenilmeden alınacak puanlar takımı kümede kalmasını sağlayabilir.