Yeni Mersin İdmanyurdu TFF 3. Lig 1. Grupta Ağrı 1970 Spor İle Karşılaştı

2022 2023 sezonunda TFF 3. Lig 1. Grup takımlarından Yeni Mersin İdmanyurdu ile Ağrı 1970 Spor sezonun 2. Haftasında karşı karşıya geldi.

11 Eylül Pazar günü saat 15:30’da Yeni Mersin İdmanyurdu deplasmanda Ağrı 1970 Spor ile karşı karşıya geldi. Vali Lütfü Yiğenoğlu stadyumunda oynanan maçta orta hakem Sinan Dereci düdük çaldı. Sinan Dereci’nin yardımcılıklarını Erdem Tanış ile Kerem Kalkan ikilisi yaparken 4. Hakem ise Murat Demir oldu.

Ağrı 1970 Spor ile Yeni Mersin İdmanyurdu 2 kez karşı karşıya geldi. Bu maçlardan her ikisinde de Yeni Mersin İdman yurdu galip geldi. Aralarında oynanan son maçta Ağrı 190 Spor yine Yeni Mersin İdmanyurdu ’nu konuk etmiş ve kazanan konuk ekip Yeni Mersin İdmanyurdu 1 – 2 skor ile galip gelmeyi başardı.

Ağrı 1970 Spor ile Yeni Mersin İdmanyurdu Maç Raporu

Ağrı 1970 Spor ’da teknik direktör Yüksel Yeşilova’nın 4–2–3–1 dizilişinde tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Suphi Dağ, sağ bekte Anıl Çıracı, stoper tandeminde Adem Kaba ve Emre Kartal ikilisi, sol bekte Bilal Gücüyetmez, merkez orta sahada Muhammed Mustafa Gundak ve kaptan Taner Yıldız ikilisi, ofansif orta sahada Emre Yaşar, sol kanatta Muhammet Furkan Kılıç, sağ kanatta Metehan Özlü ve santraforda ise Murat Torun.

Yedekler: Öktan Cörüt, Kuban Altunbudak, Mahsun Gediklioğlu, Muhammed Emin Yavaş, Ahmet Kutlu, Ahmet Hakan Sevinç ve Burak Seres.

Teknik direktör Ersin Aka’nın 4 – 2 – 3 – 1 formasyonu ile sahaya sürdüğü Yeni Mersin İdmanyurdu ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede kaptan Sertaç Güzel, sağ bekte Aziz Aksoy, stoper hattında Özkan Zileli ve Ömer Alper Tatlısu ikilisi, sol bekte Aslan Gök, savunma öünde Taygun Vurgun ve Ferhan Evren iklisi, ofansif orta sahada Chris David, sol kanatta Ömer Önder, sağ kanatta Umut Aydın ve santraforda ise Abuzer Gaffar Toplu.

Yedekler: Orhan Erdoğan, Burak Bilgen, Miraç Can Doksanoğlu, Volkan Okumak, Erdem Onur Beytaş, İbrahim Konuksever ve Yusuf Yıldırım.

Mücadeleden Notlar

28. dakikada Ömer Alper Tatlısu maçın ilk sarı kartını gördü.

30. dakikada Muhammet Mustafa Gundak topu ağlara gönderdi ve Ağrı 1970 Spor 1 – 0 öne geçti.

 Maçın ilk yarısı ev sahibi Ağrı 1970 Spor ’un üstünlüğü ile sona erdi.

67. dakikada Ferhan Evren konuk ekipte sarı kart gören isim oldu.

84. dakikada Yeni Mersin İdman Yurdunda Aslan Gök sarı kart gören bir diğer isim oldu. Kırmızı mavili ekipte bu maçta sarı kart gören 3. İsim oldu.

86. dakikada Ağrı 1970 Spor ‘da Ahmet Kutlu sarı kart gördü.