Yeni Mersin İdman Yurdu Liderlik Koltuğunda

TFF 3. Lig 1. Grupta 2022 2023 sezonunda geride kalan 11 haftalık süreçte Yeni Mersin İdman Yurdu sergilediği performans ile ligde liderlik koltuğuna oturdu.

Kırmızı mavili ekip bu süreçte sergilediği performans ile 28 puan toplamayı başardı ve TFF 3. Lig 1. Grupta en yakın liderine 6 puan fark atarak 1. Sırada yer alıyor.

Yeni Mersin İdman Yurdu’nun Bu Sezonki Performansları

TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu bu sezon kendi evinde 5 maçta mücadele etti. Yeni Mersin İdman Yurdu kendi evinde oynadığı karşılaşmaların tamamında rakiplerine üstünlük kurmayı başardı. Kırmızı mavili ekip bu karşılaşmalarda 9 gol atmayı başarırken kalesinde ise yalnızca 1 gol gördü.

Yeni Mersin İdman Yurdu deplasmanda 6 maçta sahaya çıktı. Yeni Mersin İdman Yurdu bu deplasman karşılaşmalarında 4 galibiyet elde ederken 1 maçtan beraberlik ile ayrıldı ve yalnızca 1 kez mağlubiyet yaşadı. Teknik direktör Ersin Aka’nın öğrencileri deplasmandaki bu karşılaşmalarda 7 kez gol sevinci yaşarken kalesini 4 kez gole kapamayı başaramadı.

Teknik direktör Ersin Aka yönetimindeki Yeni Mersin İdman Yurdu gösterdikleri bu performans ile TFF 3. Lig 1. Grupta 2,55 puan ortalaması ile 11 haftayı geride bıraktı.

Yeni Mersin İdman Yurdu’nda Bu Sezonki Skor Katkıları

Chris David: 9 maçta forma giyerken 653 dakika sahada kaldı. 29 yaşındaki on numara 3 gol atarken 2 asistlik katkı verdi.

Erdem Beytaş: 11 maçta forma giyerken 412 dakika sahada kaldı. 24 yaşındaki sol kanat 3 kez gol sevinci yaşarken 1 kez de gol pası verdi.

Yusuf Yıldırım: 10 maçta sahaya çıkarken 710 dakika mücadele etti. 23 yaşındaki kanat oyuncusu 3 gollük katkı verdi.

Umut Aydın: 11 maçta forma giyerken 721 dakika sahada kaldı. 25 yaşındaki forvet 2 gol atmayı başardı.

Ömer Önder: 11 maçta forma giyerken 243 dakika sahada kaldı. 23 yaşındaki sol kanat 1 gol atarken 1 kez de gol pası verdi.

25 Yaşındaki Stoper Özkan Zileli 1 gol, 32 yaşındaki Merkez Orta Saha Metin Yüksel 1 gol, 22 yaşındaki Sağ Bek 1 gol, 33 Yaşındaki Sol Kanat Volkan Okumak 1 gol, 31 yaşındaki Santrafor Abuzer Gaffar Toplu 1 asist ve 22 Yaşındaki Merkez Orta Saha Ferhan Evren 1 asistlik katkılar verdiler.

Teknik Direktör Ersin Aka’nın en çok süre verdiği ilk 11: kalede Sertaç Güzel, sol bekte Aslan Gök, stoper hattında Ömer Alper Tatlısu ve Özkan Zileli ikilisi, sağ bekte Aziz Aksoy, ön liberoda Taygun Vurgun ve Metin Yüksel ikilisi, sol kanatta Yusuf Yıldırım, sağ kanatta Chris David, santraforda ise Umut Aydın ve Abuzer Gaffar Toplu ikilisi.