Atletizm

Uluslararası Mersin Maratonu İçin Sayılı Günler Kaldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi 5’inci kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu için gün sayıyor. Bu sene 22’inci kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu, bu sene Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda 22 Mart günü gerçekleşecek. Maratona kayıt olanların sayısı ise 58 bin 721 olacak.

Uluslararası Mersin Maratonu için sayılı günler kala hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Dünya çapında da son derece önemli bir öneme sahip olan maratonun gerçekleşeceği tarih ise 22 Mart olacak.

4 Farklı Kategoride Olacak

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından da Silver Label olarak kategorilendirilen maratonun başlangıcı ise Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleşecek.

Bu sene 22 Mart Pazar günü başlayacak olan koşuda, 42 kilometre maraton, 10 kilometre, 5 kilometre halk koşusu ve tekerlekli sandalyeli yarışı ile toplamda 4 farklı kategoride gerçekleşecek.

İlk olarak saat 08:45’de tekerlekli sandalye yarışı ile başlayacak olan maraton, aynı yerde son bulacak. Sonrasında ise saat 09:00’da 42 kilometrelik maraton koşusu ve 09:15’de de 10 kilometrelik koşu ile devam edecek. Öte yandan maratonun 5 kilometre halk koşusuna ise 11:30’da başlanacak.