Basketbol

U18 Ekibi Şampiyonluğa Emin Adımlarla İlerliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U18 Kız Basketbol Takımı, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U18 Kız Basketbol Takımı, şampiyon olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Şehrin Belediye Başkanı Vahap Seçer’in görevine başlaması ile kurulmuş olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, daha ilk sezonundan birçok başarıyı elde ederek kendini ve sahip olduğu başarısını göstermişti.

22 Farklı Branşta Yarışıyorlar

22 farklı branşta mücadele veren spor kulübünde, özellikle de basketbolda başarısı ile ön plana çıkan ekipler arasında yer almıştı.

Bu anlamda en çok başarısını kanıtlayan ekiplerden biri de U-18 Kadın Basketbol Takımı oldu. Namağlup şekilde mücadelelerini sürdüren ekip, ligde de adeta fırtına gibi esmeyi sürdürüyor.

Son olarak da 10 Şubat Pazartesi günü Edip Buran Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiği Çukurova Doğuş Spor Kulübü’nü 60-58 skorla mağlup etmeyi başaran ekip, lig sürecini de 9’da 9 yaparak gücünü gösterdi. Takımın sıradaki rakibi ise Mersin Üniversitesi olacak.