Turuncu Lacivertli Ekibin Teknik Kadrosuna 2 Takviye Açıklandı

Kadınlar basketbol Süper Ligi ekiplerinden Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi takımında teknik heyete 2 ekleme birden yapıldı. Turuncu lacivertli ekibin teknik kadrosuna yaptığı takviyelerinden ilki teknik koordinatörlük görevine yapıldı. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi teknik koordinatörlük koltuğuna getirilen isim Zafer Kalaycıoğlu oldu. Gelecek sezon kadınlarda Euro lig, Kadın basketbol Süper Ligi, kadınlarda Türkiye Kupası ve yine kadınlarda cumhurbaşkanlığı Kupası’nda yer alacak olan Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi 4 kulvarda birden yarışacak. Turuncu lacivertli ekip gelecek sezon mücadele edeceği bu 4 kulvarda da hedefi en yukarıya koydu. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi gelecek sezon yer alacağı 4 kulvarda da hedefi şampiyon olup kupaları hem Mersin şehrine hem de müzesine kazandırmayı istiyor.

4 kulvarda birden büyük hedefleri doğrultusunda gelecek sezon planlamasını yapan turuncu lacivertli ekip yaz dönemini ince eleyip sık dokuyarak geçirdi ve kadrosuna hem Avrupa’da hem de dünya çapında önemli oyuncuları transfer ederek hedefi için çok önemli bir adım atmış oldu.

Basketbolcu transferlerin yanı sıra Mersin ekibi teknik kadrosuna da 2 önemli takviyeyi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sezonun kısa bir bölümünde baş antrenörlük görevleri üstlenen tecrübeli koç zafer Kalaycıoğlu teknik koordinatör görevine getirildi. Geçtiğimiz sezon 6 maçlık bir bölümde baş antrenörlük yapan zafer Kalaycıoğlu ile gelecek sezon teknik koordinatörlük görevi konusunda anlaşma sağlandı. Bu eklemenin yanı sıra daha önceki yıllarda Türk Telekom ve TED kolejliler gibi önemli takımlarda görev yapmış olan ve eski bir milli basketbolcu olan Yrd. Doç. Hilmi Taşer’de Gelecek sezon için turuncu lacivertli ekipte kondisyonerlik görevi üstlenecek.

Turuncu Lacivertli Ekipte Teknik Koordinatör Zafer Kalaycıoğlu Açıklamada Bulundu

Turuncu lacivertli ekipte teknik koordinatörlük görevine getirilen Zafer Kalaycıoğlu kendilerini zorlu bir sezonun beklediğini belirtirken gelecek sezonki ilk hedeflerini lacivertli ekibin oyuncularını Sakatlığa karşı korumak olduğunu söyledi. Sezon başında hızlı yüklemeler yaparak takım yıpratmak istemedikleri ve ifade eder tecrübeli teknik koordinatör yavaş ve kontrollü bir şekilde ilerleyip sakatlıktan kendilerini sakınarak sezon sonunda kupalara ulaşmak amacında olduklarını ifade etti.

Eurolig de maçların oldukça sert geçeceğini belirten Zafer Kalaycıoğlu 2 grup arasında herhangi bir seviye farkının olmadığını söyledi. Tecrübeli teknik koordinatör bu seviyelerde başarılı olmanın kolay olmadığını söylerken görevinin başında olan emre vatansever gibi geçtiğimiz yıl WNBA’de çok başarılı bir sezon geçirerek şampiyon olan takımın koçlarından biri olacak.

Görevine Başlayan Eski Milli Basketbolcu Yrd. Doç. Hilmi Taşer’de Açıklamalar Yaptı

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi’nde görev almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren eski milli basketbolcu çok büyük bir organizasyonun parçası olduğunun farkında olduğunu söylerken kadın basketbolunda böylesine büyük bir organizasyonun parçası olarak geri dönmek kendisi içinde büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.