TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU 2.LİG’DE SEZON TAMAMLANDI

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Liglerin Kadın ve Erkek klasmanlarındaki normal sezonlar tamamlandı. Voleybol dalında kıran kırana bir mücadele içerisinde olan Kılıç Silifke İdman Yurdu, Tarsus Belediyesi ve  enişehir Belediyesi İhtisas Spor Kulübü Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig in normal sezonunu tamamlarken, Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK  play-off karşılaşmaları ile kıran kırana mücadeleye devam edecek ve bir üst lige çıkmak için fırsat kollayacak.

YÖRÜKLER MAÇA ÇIKMADI

Türkiye Voleybol Federasyonu erkekler ikinci Ligi’nin 3 grubunda ücadelesini sürdüren Kılıç Silifke İdman Yurdu ligde yapacağı son karşılaşmaya çıkmadı.  Türkiye Voleybol Federasyonu erkekler 2.lig 3 grubunda mücadele eden ekibin ligde herhangi bir iddiasının kalmaması nedeniyle Nevşehir deplasmanına konuk olacağı ve Nevşehir Belediyespor ile kozlarını paylaşacağı karşılaşmaya gitmeme kararı alındı.

Karşılaşmaya çıkmama kararı alması üzerine itman 3-0 mağlup olmuş olan Kılıç Silifke İdman Yurdu normal sezonu 9 galibiyet ve 7 mağlubiyet alarak toplamda 27 puan elde etmiş olarak bitirdi.

YENİŞEHİR’İN RAKİBİ MAÇA ÇIKMADI

Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 2. Lig 5. grupta kendisine yer bulan Mersin Yenişehir Belediyesi İhtisas Spor Kulübü Lig kapsamında son müsabakasına çıkmasına gerek kalmadan sezonu bitirmiş oldu. Ligi 4. sırada tamamlayan ersin Yenişehir Belediyesi İhtisas Spor Kulübü ekibi, karşılaşma yapacağı ekip Günseven Şalgam Ereğli Bil Koleji Sümer Spor’un karşılaşmaya çıkmama kararı alması nedeniyle hükmen galip gelerek puanı hanesine yazdırmış oldu ve karşılaşmaya çıkmasına gerek kalmadı.

Mersin Yenişehir Belediyesi İhtisas Spor Kulübü Lig kapsamında çıkmış olduğu karşılaşmalarda 8 kez salondan galibiyet almasını bilirken 6 kez de salondan boynu bükük ayrıldı ve toplamda 26 puanı hanesine yazdırmayı başararak sezonu noktalanmış oldu.

MERSİN BELEDİYE PLAY-OFF’A ODAKLANDI

Türkiye Voleybol Federasyonu erkekler 2. Lig’in 3 Mersin ekibi bulunan 5. grupta sezon noktalandı. Minik kapsamında harika bir performans ortaya koyarak son hafta itibariyle play-off oynamayı garantilemiş olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Ligin son haftasında Anka gençlik konuk oldu. Zayıf ekibini rahatlıkla geçmeyi Başaran Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü normal sezonu galibiyet ile kapatmış oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün önündeki tek Hedef play-off mücadeleleri.