Türkiye Tenis Federasyonu Mezitli 12 Yaş Kış Kupası 2021

Mersin’in Mezitli Belediyesi ve Mezitli Belediyesi Gençlik ve spor Kulübü tarafından organize edilen Türkiye Tenis Federasyonu Mezitli 12 Yaş Kupası sona erdi. Turnuvada yarışan ve derece giren sporcular kupa ve madalyalarını aldı.

Mersin şehri spor tesislerini her geçen gün geliştirerek bünyesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda Mersinli sporculara büyük destekler veriliyor ve sporcuların ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde etmesi ve ülkemizi temsil etmesi için büyük çabalar gösteriliyor.

Diğer yandan Mersin Belediyesi vatandaşlarının da günlük hayatlarına sporu dahil etmeleri için çeşitli halka açık tesisler inşa ediyor. Bu sayede Mersin halkının günlük hayatına sporu dahil etmeyi hedefliyor.

Merin Tenis Turnuvası Sona Erdi

Mezitli Belediyesi Aratos Spor Tesislerinde 1-5 Şubat 2021 tarihleri arasında başlayan ve biten turnuvaya sadece Mersin’den değil Ankara, Samsun, Hatay, Adana ve Muğla’dan 29’u erkek, 27’si kadın olma üzere toplamda 56 sporcu katılım gösterdi. Birbirinden heyecanlı maçların yaşandığı turnuvanın son bulması ile derece giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçeye daha çok önemli spor tesisleri kazandırmak istediklerini belirtti. Mezitli Belediyesi Gençlik ve spor Kulübü ile birlikte başarılı ve önemli turnuvalara imza attıklarını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan kulüp sporcularının her başarısının Mezitli halkının gururu olduğunu belirtti.

Aynı zamanda kulüp başkanı olan İlkim Tahinci’ye, sporcularına ve yönetime sonsuz teşekkürlerini sundu. Yeni hedefin sporcuları uluslararası alanda görmek ve başarılar elde etmek olduğunu söyledi. 1-5 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşen “12 Yaş Tenis Turnuvası”na katılan tüm sporcuları kutladı ve özellikle dereceye giren sporcuların başarılının daim olmasını dilediğini söyledi.

Hedefler Büyük

Mezitli Belediye Spor Kulübü Başkanı İlkim Tahinci ise belediyenin kendilerine sunduğu sonsuz imkanları doğru bir şekilde kullanarak ilçe ve ülke adına uluslararası platfromlarda yer almak ve bu platformlarda temsilcimiz olacak sporcular yetiştirmek istediklerini belirtti. Bu konu doğrultusunda tesislerini tamamladıklarını şimdi ise altyapı çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.