Türk Telekom Pınar Karşıyaka’yı Mağlup Etti

Basketbol Süper Liginde 7. Hafta karşılaşmalarında Türk Telekom – Pınar Karşıyaka mücadelesinde ev sahibi ekip 92 – 83 galip geldi.

Türk Telekom – Pınar Karşıyaka Maçı Önemli Anları

Pınar Karşıyaka, deplasmanda mücadele ettiği karşılaşmaya 6–0’lık seriyle başladı. Başkent ekibi ise mücadelede ilk basketini karşılaşmanın 3 dakikası geride kalırken bulabildi. Pota altını Semih Erden ile iyi savunan ev sahibi ekip, skoru 2 dakika içerisinde 6–6’da eşitledi. Karşılıklı sayıların bulunmasının ardından Vittorio ve Delgado ile etkili olan Pınar Karşıyaka, ilk periyodu 20 – 16 önde tamamladı.

Türk Telekom, 2. Periyota iyi başlayan taraf oldu ve Başkent ekibinin iyi başladığı periyotta 2 dakika geride kalırken 23–22 öne geçti ve rakibine mola aldırmayı başardı. Karşılıklı basketlerin ardından Pınar Karşıyaka, Erric ile etkili oyunu ile çeyreğin son dakikasına 41–41 eşitlikle girdi. Mücadelenin ilk yarısi 44–43 konuk ekip Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sona erdi.

Takımların soyunma odasından dönüşünde ikinci yarının başında karşılıklı basketlerle başladı. 3. Çeyreğin Son 3 dakikasına Taylor’un kullandığı faul atışları sonucunda ev sahibi Türk Telekom’un 60–59 üstünlüğü ile girildi. Türk Telekom’da Semih Erden ile pota altında etkili olan ev sahibi ekip, Axel’in bulduğu 3 sayılık isabetler sonucunda periyodu 66–63 önde bitirmeyi bildi.

Ev sahibi ekip Türk Telekom, 4. periyoda Sestina’nın 3 sayılık isabetiyle başladı. Pota altını iyi savunan başkent temsilcisi, 5,5 dakika geride kalırken Erkan Yılmaz’ın pota altından basketi sayesinde skorda 78–70 öne geçti. Jones, Sestina ve Taylor ile skor bulan Türk Telekom, bitime 2 dakika 31 saniye kala skor 85–79’da Pınar Karşıyaka mola almak zorunda kaldı. Sestina’nın 3 sayılık isabetiyle skor 90–83’te bitime 33 saniye kala ev sahibi Türk Telekom rakibine yeniden mola aldırdı. Ev sahibi ekip Türk Telekom Pınar Karşıyaka’yı kendi evinde 92 – 83 skor ile mağlup etti ve kazanan taraf oldu.

Türk Telekom – Pınar Karşıyaka Maçı En Dikkat Çeken Performansları

Türk Telekom’da Jerian Grant 33 dakika 3 saniye parkede kalırken 10 sayı bulurken 5 kez ribaunt almayı başardı ve 11 asist yapmayı başardı. Amerika Birleşik Devletlerli basketbolcu double double ile mücadeleyi tamamladı. Türk Telekom’da en skorer isim ABD’li basketbolcu Tony Taylor oldu. Tony Taylor 29 dakika 57 saniye forma giyerken 16 sayı üretti ve 2 ribaunt alırken 5 kez de asist yaptı.

Pınar Karşıyaka ‘da Vitto Brown en skorer isim oldu. ABD’li oyuncu 36 dakika 50 saniye parkede kaldı. Vitto Brown 24 sayı bulurken 2 ribaunt aldı ve 2 kez de asist katkısı verdi. Erick Mc Collum ise 27 dakika 24 saniye süre alırken 19 sayı atıp 4 ribaunt alırken 8 kez de asist yaptı. ABD’li basketbolcu 2 asist daha yapabilse double double yapacaktı.