Trabzonspor’da Teknik Ve Taktik Anlamda Değişiklik Var

Bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon süper lig de şampiyonluk yarışışından uzak kalarak taraftarına büyük hayal kırıklığı yarattı.

Süper lig’ in son şampiyonu olarak çıktıkları yeni sezon da bordo mavili takım önce Süper Lig’ de havlu attılar sonrasında ise Avrupa defterini kapamış oldular.

Sportif başarıdan uzak kalan bordo mavili takım da ekonomik açıdan da zor günler içerisine girdiler.

İlk önce Karadeniz ekibinden tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yollarını ayırırken sonrasında sportif ve ekonomik açıdan zor günlere giren bordo mavililer de Başkan Ahmet Ağaoğlu ‘ da istifa ederek kulübü seçime götürmek zorunda kaldılar.

Takım da ki hem başkan hem de teknik heyet değişikliği sonrasında süper lig de çıktıkları ilk maçında kendi sahasında Adana Demirspor ‘u 4 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek haftalar sonra 3 puan ile sahadan ayrıldılar.

Adana Demirspor karşılaşmasında sakatlıktan da kurtularak takıma geri dönen tecrübeli isim E. Visca ile takım da ki sistem ve dizilişte de değişikliğe gidilecek.

Edin Visca İle Sistem Değişiyor

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da uzun süredir sakatlıklar ile boğuşan takımın tecrübeli ismi 33 yasında ki E. Visca formasına kavuşması ile Karadeniz ekibinde sistem ve diziliş değişiklikleri de gelecek.

33 yaşındaki tecrübeli kanat oyuncusu E. Visca süper lig de oynana son Adana Demirspor maçında sakatlığından sonra ilk kez oyuna dahil olarak büyük ve önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Tecrübesi ile E. Visca oyuna girdikten sonra E. Visca Adana Demirspor ağlarına 1 gol ve 1 de gol pası vererek takımına galibiyeti getiren isimlerden olmuştu.

E. Visca ‘nın takıma katılması ile berabere bu sezonun genelinde daha çok merkez orta sahada ataklarını şekillendirmek isteyen bordo mavili takım tecrübeli oyuncunun kadroya dönmesi ile kanat organizasyonları üzerinde ki çalışmalarına hızlandıracak.

Orta sahada bu sezon daha çok bordo mavili takım 4 – 2 – 3 – 1 ile sahaya çıkarken orta sahayı kalabalık tutup bu bölgedeki ataları ile hücuma şekil veriyorlardı.

33 yaşındaki tecrübeli kanat oyuncusu E. Visca’ nın dönmesi ile beraber ise bordo mavili takım da sistem artık tek ön libero ile 4 – 1 – 4 – 1 ile sahaya çıkacaklar.

Orta sahada tek ön libero ile beraber kanatta E. Visca formülü ile beraber A. Bakasetas ile beraber Abdülkadir Ömür ile daha hızlı bir orta saha formülü üzerinde duruyorlar.

Yeni Sistem İlk Beşiktaş’a Karşı Kullanılacak

Bordo mavili takım yeni taktik ve sistem değişikliği ile ilk maçında süper lig de 19 Mart’ ta kendi sahasında Beşiktaş ile karşı karşıya gelecekler.

Her iki takım da toparlanma süreci içine girerken haftanın en önemli karşılaşmasında karşı karşıya gelecekler.