JUDO

Toroslar Ortalığı Yıktı Geçti

Toroslar Belediye Spor Kulübü içinde yer alan başarılı judocuları, almış oldukları galibiyetler ile Mersin’in gururu oldu.

Toroslar Belediye Spor Kulübü judocularından Enes Batuhan Kabaklı, Furkan Nuri Çoban, Ahmet Cabur ve Seher Kaya derece yakalama başarısını gösterdiler.

Derece alan sporcularımızın yanı sıra Bocce takımı ise, Bocce 1. Ligi Raffa Etabı’nda yapmış olduğu 15 mücadelede toplamda 14 kez galibiyet alarak üstün başarısını kanıtlamayı başardı.

Hem Mersin’in hem de Toroslar ilçesinin adını duyurmayı başaran oyuncular, 23-26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen, Kilis’te gerçekleşen Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda, ilçenin önemli kulüplerinden biri olan Toroslar Belediye Spor Kulübü, sporcuları ile harikalar yarattı.

Kulüp oyuncuları arasında Enes Batuhan Kabaklı, Furkan Nuri Çoban, Ahmet Cabur ve Seher Kaya birden fazla galibiyet edinerek derece almaya hak kazandı.

Almış oldukları dereceler ile Antalya’da Şubat ayında gerçekleşecek ola Ümitler Avrupa Kupası’nda da yarışma şansını edindiler.

15 Maçta 14 Galibiyet Aldılar

Ayrıca başkent Ankara’da düzenlenen Bocce 1. Ligi Raffa etabında da, Toroslar Belediyesi Spor Kulübü, toplam 15 maçta 14 kez galibiyet alarak başarısını kanıtlamış oldu.