TFF 3. Ligde Yeni Mersin İdmanyurdu ’nun İlk Hafta Rakibi Amasyaspor FK Oldu

TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden İçel İdman Yurdu isim değişikliğine gitti ve adını Yeni Mersin İdmanyurdu olarak değiştirerek 2022 2023 sezonuna başlamıştı. Kadrosuna çok sayıda takviyede bulunan Yeni Mersin İdmanyurdu takımı sezona iddialı bir kadro ile giriş yaptı.

2022 2023 sezonunun kendisi için açılış maçında Yeni Mersin İdmanyurdu Amasyaspor Futbol Kulübü ile karşı karşıya geldi. 3 Eylül Cumartesi günü saat 20:00’da başlayan mücadelede Yeni Mersin İdmanyurdu kendi evinde Amasyaspor Futbol Kulübünü konuk etti. Kırmızı mavili ekip için sezonun açılış maçı Mersin Stadyumunda oynanırken mücadelenin orta hakemi Halil Erdoğan olarak belirlendi. Halil Erdoğan’ın yardımcılıklarını Feyzullah Çimen ve Mehmet Kirişçioğlu ikilisi üstlenirken 4. Hakem ise Alkan Parsak olarak atandı.

Mücadelenin gözlemcilik görevine İlker Karaciğer atanırken Temsilcilik görevine ise Necdet Yeşildal ve Mehmet Kural ataması yapıldı.

Yeni Mersin İdmanyurdu – Amasyaspor Futbol Kulübü Maç Raporu

Yeni Mersin İdmanyurdu’nda Teknik direktör Ersin Aka’nın 4 – 4 – 2 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Sertaç Güzel, sol bekte Aslan Gök, sağ bekte Aziz Aksoy, stoper tandeminde Ömer Alper Tatlısu ve Özkan Zileli ikilisi, savunma önünde Taygun Vurgun ve Ferhan Evren çifti, sol kanatta Ömer Önder, sağ kanatta Chris David, santraforda ise Abuzer Gaffar Toplu ve Umut Aydın ikilisi.

Yedekler: Kaleci Orhan Erdoğan, stoper Burak Bilgen, sağ bek Miraç Can Doksanoğlu, merkez orta saha Eren Genç, sol kanat Volkan Okumak, sol kanat Erdem Beytaş ve santrafor Cemil Devrim.

Amasyaspor Futbol Kulübü’nde teknik direktör Hasan Basri Kara’nın 4–2–3–1 formasyonu ile şans verdiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Taylan Arınan, stoper tandeminde Muhammed Can ve İsmail Hacıhafızoğlu ikilisi, sol bekte Arif İsci, sağ bekte Yahya Kemal Baki, merkez orta sahada Can Morgül ve Alparslan Devlet Yüce ikilisi, ofansif orta sahada Emre Işık, sol kanatta Buğrahan Tuncay, sağ kanatta Furkan Güneş ve santraforda ise Fevzi Can Bozkuş.

Yedekler: kaleci Onur Güney, stoper Enes Salih Cavdar, merkez orta saha Yusuf Baran, merkez orta saha Bedirhan Kurt, ofansif orta saha Muhammet Emin Balcılar, sol kanat Furkan Karabatak ve santrafor Talha Reşat Bulut.

Mücadeleden Gol Dakikaları

Maçın henüz ilk bölümünde 7. Dakikada stoper oyuncusu Özkan Zileli duran topta ileri çıkmıştı. Duran top pozisyonunda Özkan Zileli yaptığı vuruş ile Yeni Mersin İdmanyurdu’nu öne geçirdi.

28. dakikada 25 yaşındaki forvet oyuncusu Umut Aydın attığı gol ile kırmızı mavili ekibi kendi evinde 2 – 0 öne geçirdi.

Maçın 43. Dakikasında Amasyaspor Futbol Kulübü’nde Yahya Kemal Baki attığı gol ile skoru 2 – 1 yaptı.