TFF 2. Lig Beyaz Grupta Tarsus İdman Yurdu – Isparta 32 Spor Maçı

2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu sezonun 4. Haftasında Isparta 32 Spor ile karşı karşıya geldi.

14 Eylül Çarşamba günü saat 19:00’da Tarsus İdman Yurdu kendi evinde Isparta 32 Spor’u konuk etti. Tarsus İlçe stadyumunda oynanan maçta orta hakem Necati Selçuk Şahin düdük çaldı. Necati Selçuk Şahin’in yardımcılıklarını Mehmet Kuru ve Haydar Avcı ikilisi yaparken 4. Hakem ise Burak Yücetağ oldu.

Bu maç öncesinde Tarsus İdman Yurdu ile Isparta 32 Spor 2 kez karşı karşıya geldi. Bu maçlarda her ikisinde de kazanan taraf Isparta 32 Spor oldu. Bu iki maçta Tarsus İdman Yurdu yalnızca 1 gol atarken Isparta 32 Spor ise 3 gol atarak karşılık verdi. Tarsus İdman Yurdu’nun Isparta 32 Spor ile 3. Randevusunda Tarsus İdman Yurdu ev sahibi oldu. Tarsus İdman Yurdu’nun ev sahibi olduğu maçta Isparta 32 Spor ile 1 – 1 skor ile berabere kaldı. Bu maç ile mersin ekibi Tarsus İdman Yurdu Isparta 32 Spor karşısında ilk kez puan elde etmiş oldu.

Tarsus İdman Yurdu bu maçın ardından puanını 3’e çıkartarak 13. Sıraya yükselirken Isparta 32 Spor ’da yine puanını 3’e yükseltti ve 14. Sıraya yükseldi.

Tarsus İdman Yurdu – Isparta 32 Spor Maç Raporu

Tarsus İdman Yurdu’nda teknik direktör Serdar Bozkurt’un 4–3–3 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Abdulaziz Demircan, sol bekte Gökhan Meral, stoper tandeminde Volkan Altınsoy ve Eyüpcan Delibalta ikilisi, sağ bekte Sefa Durmuş, merkez orta sahada Uğur Utlu ve Azad Filiz ikilisi, ofansif orta sahada Oğuzhan Kayar, sol kanat forvette Alperen Pak, sağ kanat forvette Artun Akçakın ve merkezde ise Taha Balcı.

Yedekler: Barış Türkmen, Fatih Solmaz, Furkan Özcan, Ömer Çakı, Yusuf Talum, Abdussamed Karnucu, Fatih Somuncu, Mutlu Aksu Doğan, Mert Temizkan ve Yılmaz Can Taşkıran.

Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in 4–2–3–1 formasyonunda tercih ettiği Isparta 32 Spor ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Furkan Beklevic, sol bekte Osman Torun, stoper tandeminde Muhammet Aran ve İsmet Kavuştu ikilisi, sağ bekte Ömer Kandemir, savunma önünde Fatih Cerlek ve Soner Birinci ikilisi, ofansif orta sahada Cem Özdemir, sol kanatta Abdullah Topkara, sağ kanatta Burhan Eser ve santraforda Berke Demircan.

Yedekler: Atilla Özmen, Halil Duman, Bahadır Yıldırım, Samet Karakoç, Muhammet Enes Alphan, Dzhemal Kyzylatesh, Oğuzhan Öztürk, Hüseyin Afkan, Erdem Secgin ve Burak Aydın

Goller

4. dakikada Muhammet Aran Isparta 32 Spor’u öne geçirirken 37. Dakikada Taha Balcı Tarsus İdman Yurdu’nun beraberlik golünü kaydetti.