Temsilcimiz İstanbul Başakşehir Grubu Lider Tamamladı

UEFA Avrupa Konferans Ligi gruplarında Temsilcimiz İstanbul Başakşehir A grubu son maçında Heart Of Midlothian’ı 3 Kasım Perşembe günü saat 18:30’da Başakşehir Fatih Terim Stadyumunda 3 – 1 galip gelerek grubu lider tamamladı.

İstanbul Başakşehir – Heart Of Midlothian Maçı Kadrosu

Teknik direktör Emre Belözoğlu yönetimindeki İstanbul Başakşehir’de 4–3–3 dizilişi ile sahaya çıkan ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Muhammed Şengezer, sol bekte Hasan Ali Kaldırım, stoper tandeminde Ahmed Touba ve Leo Duarte ikilisi, sağ bekte Kaptan Junior Caiçara, ön liberoda Youssouf Ndayishimiye, sol içte Danijel Aleksic ve sağ içte Deniz Türüç, sol kanat forvette Serdar Gürler, sağ kanat forvette Bertrand Traore ve santraforda ise Stefano Okaka.

Yedekler: Volkan Babacan, Deniz Dilmen, Yasin Yağız Dilek, Lucas Lima, Ömer Ali Şahiner, Şener Özbayraklı, Berkay Özcan, Mounir Chouiar, Patryk Szysz, Muhammet Arslantaş ve Batuhan Çelik.

Heart Of Midlothian’da teknik direktör Robbie Neilson’un 5–3–2 dizilişi ile tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Kaptan Craig Gordon, sol kanat bekte Alex Cochrane, savunma hattında Lewis Neilson, Toby Sibbick ve Michael Smith üçlüsü, sağ kanat bekte Nathaniel Atkinson, savunma önünde Cammy Devlin ve Jorge Grant ikilisi, ofansif orta sahada Connor Smith, santraforda ise Alan Forrest ve Euan Henderson ikilisi.

Yedekler: Zander Clark, Ross Stewart, Andy Halliday, Orestis Kiomourtzoglou, Finlay Pollock, Josh Ginnelly, Barrie McKay ve Lawrence Shankland.

İstanbul Başakşehir – Heart Of Midlothian Önemli Anları

Maçın 4. Dakikasında Deniz Türüç ’ün kullandığı köşe vuruşunda Youssouf Ndayishimiye kafa vuruşu ile topu ağlara gönderdi.

24. dakikada konuk ekipte Toby Sibbick sarı kart gördü.

33. dakikada temsilcimizde Serdar Gürler topu ağlara göndererek skoru 2 – 0 yaptı.

39. dakikada Heart Of Midlothian’da Connor Smith sarı kart gördü.

İkinci yarı başlarken konuk ekipte Michael Smith çıkarken Andy Halliday girdi.

63. dakikada Heart Of Midlothian’da Connor Smith ve Alan Forrest yerlerini Josh Gimnelly ve Barrie McKay’a bıraktı. Temsilcimizde ise Junior Caiçara ve Bertrand Traore yerlerini Berkay Özcan ve Ömer Ali Şahiner’e bıraktı.

64. dakikada İstanbul Başakşehir’de Ömer Ali Şahiner’in pasında Berkay Özcan skoru 3 – 0 yaptı.

64. dakikada İskoç ekibinde Euan Henderson çıkarken Lawrence Shankland dahil oldu.

71. dakikada konuk ekipte Nathaniel Atkinson itirazdan dolayı sarı kart gördü.

72. dakikada temsilcimizde Serdar Gürler ve Stefano Okaka yerlerini Mounir Chouiar ve Patryk Szysz’a bıraktı.

80. dakikada temsilcimizde Daniel Aleksic ve Youssouf Ndayishimiye, konuk ekipte Alex Cochrane ve Andy Halliday itirazdan sarı kart gördü.

81. dakikada İskoç ekibinde Jorge Grant yerini Finlay Pollock’a bıraktı.

86. dakikada Youssouf Ndayishimiye çıkarken Şener Özbayraklı girdi.

90. dakikada konuk ekipte Nathaniel Atkinson skoru 3 – 1 yaptı.