Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi

Temsilcimiz Çukurova Ekibi Belçika Temsilcisini Mağlup Etti

Euroleague Kadınlar müsabakalarında Türkiye’yi temsil eden Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi A Grubu 13’üncü hafta mücadelesinde Belçika’nın temsilcisi olan Castors Braine ile karşı karşıya geldi.

Euroleague Kadınlar müsabakaları için temsilci ekibimiz Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ve Castors Braine ekipleri karşı karşıya geldi. Kıran kırana yaşanan mücadelede ev sahipliğini yapan ekip ise Çukurova oldu.

Mücadelenin ilk 5 dakikalık süresi boyunca kıyasıya bir mücadelenin izlendiği maçta, 9-9 beraberlik hali devam etti. Sonrasında ise temsilci takımımız ilk periyodu 17-11 skorla geride kalarak tamamladı.

İkinci yarıda çok daha güçlü bir savunma kuran ve oyunu sert bir hale getiren Çukurova ekibimiz, Lara Sanders ve Gökşen Fitik ile üstünlük durumuna geçmeyi başardı. Soyunma odasına 36-31 önde girmeyi başaran ekibimiz, maçın kalanında da üstün performansı gösterdi.

Maçın Skorer İsmi Bentley Oldu

İkinci yarıda da Lara ile baskınlık kuran Çukurova ekibi, müsabakadan 70-60 skorla galip ayrılma başarısını da gösterdi.

Parke üzerinde gerçekleşen oyunda skorer isim ise 23 sayı ile Castors’da Devis olurken, Mersin temsilcimizde ise 18 sayı ile Bentley oldu. Oyuncuyu 16 sayı ile de Lara Sanders takip etti.