Tarsusspor Temsilcisi Niyazi Oksal’ın İsmi Ölümsüzleşti

Tarsus sporuna çok büyük katkılarda bulunan ve 21 Aralık 2018 tarihinde vefat eden, hayata gözlerini yumam Niyazi Oksal’ın ismi yaşatılıyor ve yaşatılmaya devam edecek. 21 Aralık 2018’de hayatını kaybeden Tarsus sporunun duayen ismi olan Niyazi Oksal’ın adı Tarsus Kırklarsırtı Mahallesi’nde yer alan stadyuma verildi.

Duayen ismin adını yaşatmak isteyen Tarsus Belediye Meclis Üyesi ve Tarsusspor Kulübü Başkanı Hakan Canan Can tarafından bu teklif belediyeye sunulmuştu. Belediyenin de kabulü üzerine stadyuma Kırklarsırtı Niyazi Oksal Stadyumu olarak değiştirildi.

Ekim ayında gerçekleştirilen toplantıda kabul edilen teklif ile birlikte Kırıklarsırtı Mahallesi’nde yer alan stadyumun ismi değiştirildi. Mehhum Oksal’ın ölümünün ikinci yıldönümünde stadyumun tabelası değiştirilirken Niyazi Oksal’ın dostları kabrini de ziyaret etmeyi atlamadı.

Tarsus İdman Yurdu’nun Galibiyeti

Tarsus İdman Yurdu, 1922 Konyaspor’un misafiri oldu. Misafir olduğu karşılaşmadan 2-1 galibiyet ile ayrılan Tarsus İdman Yurdu toplam puanını 22’ye yükseltti. Misli.com 2. Lig kırmızı grup maçlarında karşılaşan Tarsus İdman Yurdu ve Konyaspor takımları maçtan 2-1’lik sonuç ile ayrıldı. Konyaspor kendi evinde mağlup olurken konuk takım 2-1’lik bir galibiyet yakaladı ve puanını 22’ye yükseltti.

Karşılaşma Detayları

Konyaspor’un ev sahipliğinde Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumu’nda oynanan karşılaşma her iki takımında kontrollü bir şekilde oynaması ile başladı.

Maçın ilk 20 dakikası orta sahada devam ederken karşılaşmanın ilk golü Tarsus İdman Yurdu’ndan geldi. 21. Dakikada Ferhat Duman karşılaşmanın ve ilk yarının ilk golünü attı.

21. Dakika sonrasında Karatay Termal 1922 Konyaspor beraberlik golü bulmak için çaba göstermeye başladı. Fakat takımın yaptığı ataklar sonuç vermedi. Karşılaşmanın ilk yarısı Tarsus İdman Yurdu’nun 1-0’lık üstünlüğü ile son buldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısına ilk yarısından çok daha iyi bir şekilde başlayan Karatay Terman 1922 Konyaspor 50. Dakikada Maksut Taşkıran ile skora eşitlik getirdi.

Skor 1-1 oldu. Ancak yeşil beyazlı takım beraberlik sevincini sadece 3 dakika boyunca yaşayabildi. 53. Dakika da Tarsus İdman Yurdu İbrahim Hırçın’ın golü ile birlikte tekrardan üstünlük sağladı ve skor 2-1 oldu. Bu gol ardından iki takımında çabaları sonuçsuz kaldı ve karşılaşma 2-1 Tarsus İdman Yurdu’nun galibiyeti ile son buldu.