Tarsus İdman Yurdu’nun Şubat Ayı Takvimi

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta üst sıraları hedeflemesine rağmen alınan sonuçlar neticesinde küme düşme hattının sıcaklığını ensesinde hissetmeye başlayan Tarsus İdman Yurdu, ligin 22’inci hafta müsabakasında 22 Ocak 2022 tarihinde 24 Erzincanspor karşısında sahaya çıkacak. 30 Ocak 2022 tarihinde Isparta 32 Spor takımını kendi sahasında konuk edecek olan Tarsus İdman Yurdu, Ocak ayı defterini kapatacak. Şubat ayında birbirinden zorlu 5 maça çıkacak olan Mersin temsilcisi, bu süreçten alnının akıyla çıkabilirse sezon hedeflerine yaklaşabilir.

Tarsus İdman Yurdu’nun Zorlu Takvimi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’tan yükselerek TFF 1.Lig’de oynayacak takımlar arasına adını yazdırmak isteyen Tarsus İdman Yurdu, istediği performansları sahaya yansıtamayınca hedeflerinin tam tersi doğrultusunda ilerledi ve küme düşme hattının ateşini hissetmeye başladı.

Buna rağmen ligin lideri Pendikspor dışında hiçbir takımın hedefleri adına yarışı koparamamış olması ve 15’inci sırada yer alan Tarsus İdman Yurdu ile 5’inci sırada yer alan Ankara Demir arasında sadece 6 puan fark olması hedeflerden erken kopma riskini bir süre daha erteleyecek gibi görünüyor.

Ligin 22’inci haftasında 24 Erzincanspor karşısına çıkacak olan Tarsus İdman Yurdu, 30 Ocak 2022 günü oynayacağı Isparta 32 Spor ile oynayacağı maçla birlikte Ocak ayındaki son maçına çıkacak.

Mart ayında milli aranın verilmesi nedeniyle öncesinde Şubat ayında sıkıştırılan takvimde tam 5 maça çıkacak olan Tarsus İdman Yurdu Şubat ayındaki ilk maçına ligin ikinci yarısına iyi başlamayı başaran Akhisarspor ile karşı karşıya gelecek.

13 Şubat 2022 tarihinde lider Pendikspor’u kendi sahasında konuk edecek olan Tarsus İdman Yurdu, bir sonraki maçta ligin iddialı takımlarından Uşak Spor karşısında 3 puan için ter dökecek.

Tıpkı Uşak Spor gibi iddialı olan takımlardan birisi olan Kırşehir Belediyespor karşısında 23 Şubat 2022 tarihinde sahaya çıkacak olan Mersin temsilcisinin son maçı ise ligin play-off potasında yer alan ve iddialı eklemeler yapan takımlarından Nazilli Belediyespor’un konuğu olarak Şubat ayını kapatacak.

Ligin Değişen Dengeleri

Ligin tartışmasız lideri Pendikspor, ikinci yarının ilk haftasını bay geçtiği için ilk maçını 21 Ocak 2022 tarihinde oynanan Zonguldak Kömürspor karşısında oynadı. 21 dakikada maçı kopardığını düşünse de ikinci yarıda Zonguldak temsilcisinin skoru eşitlemesiyle birlikte sarsılan Pendikspor 90+8’te attığı golle bu maçtan da galibiyetle ayrıldı.

Bu durum kuvvetle muhtemel ligin bu maçı takip etmesi gereken diğer ekipleri tarafından oldukça can sıkıcı karşılanmış ve Pendikspor’un ligi lider bitireceği iyiden iyiye kabullenilmiştir.

İşte bu durum Tarsus İdman Yurdu gibi alt sıralarda yer almasına rağmen seri galibiyetlerle birlikte bir anda üst sıralara çıkma şansı olan bir takım için avantaj olabilir.

Ancak birbirinden zorlu takımlarla karşılaşacak olan Tarsus İdman Yurdu’nun aktüel formu bu seriyi yakalamasını zorlaştırabilir.