Tarsus İdman Yurdu’ndan Göz Kamaştırıcı Performans

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok sıkıntılı süreçlerden geçen ekiplerden biri olan Tarsus İdman Yurdu, bu sıkıntıların tamamını geride bırakmayı başardı. Mersin temsilcisinde yapılan transferlerin etkili olamaması, takımın bir türlü istenen sonuçları alamaması pek çok teknik direktör değişikliğini ve hatta yönetimin istifasını bile beraberinde getirmişti. Ancak Sarı Lacivertli Birol Erol yönetiminde öyle bir performans sergiledi ki sanki sezon boyunca hiç bu sıkıntılar yaşanmamışçasına en üst sıralara kadar tırmanmayı başardı.

Bitmeyen Çileler

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oldukça sıkıntılı süreçlerden geçen takımlardan biri olan Tarsus İdman Yurdu, sezona yaptığı iddialı transferlerin heyecanı ve gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edebilme ümidiyle başlamıştı.

Ancak gerek transferlerin etkisiz performansları gerekse de teknik adamlarla oyuncular arasındaki sıkıntılar takımın ilk yarıda beklentilerin altında kalmasına neden oldu. Bu süreçte teknik adam değişikliğine de giden Sarı Lacivertli ekip yine de aradığını bulamadı.

Devre arasında yine üst üste transferler yapan Mersin temsilcisinde bu durum da çare etmeyince başkan ve bazı yöneticiler toplu istifalarını açıkladılar. Ancak yönetim kurulunda kalan diğer üyeler takımı belki de ipten alabilecek bir hamle yaptılar.

Söz konusu hamle takımın başına Birol Erol’un getirilmesi oldu. 26’ıncı haftada takımın başına geçen Birol Erol o hafta Uşak Spor ile yapılan karşılaşmadan 2-2 beraberlikle ayrılmaya razı oldu ancak sonrasında takım uçuşa geçti.

Rekor Seri

Uşak Spor karşısında oynanan maçta takımın başına daha yeni geçmiş olmanın da sıkıntılarını yaşayan Mersin temsilcisi, sonrasında inanılmaz bir iş yaptı.

Ligde oynadığı son 10 maçın 10’unu da kazanan Tarsus İdman Yurdu, bu sayede topladığı 30 puanla birlikte puanını 55’e yükseltti ve 3’üncü sıraya kadar tırmandı. Mersinli taraftarların kayıp sezon olarak görmeye başladıkları sezonda gösterilen bu başarı taraftarları iyiden iyiye bir zafer havasına sokarken takım son hafta Bucaspor ile oynayacağı müsabakadan da galip ayrılırsa normal sezonu 2’inci olarak tamamlama şansını yakalayabilir.

Hiç kimsenin ve belki de yöneticilerin dahi aklına gelmeyecek bu şahane senaryonun yaratıcısı olan Birol Erol’un gerçekten takdir edilmesi gerekiyor. Dile kolay 10 maçta 10 galibiyet almak her teknik direktörün harcı olan bir durum değil ve Erol bunu başardı.

Takımın tecrübeli teknik adam göreve gelmeden önce sadece 6 galibiyeti olduğunu dile getirmek başarının ne kadar büyük olduğunu anlamakta yardımcı olabilecek verilerden birisi. Nitekim 26’ıncı hafta müsabakasında Uşak Spor karşısına lig 15’incisi olarak çıkan Sarı Lacivertli takım şimdilerde bir üst lige yükselebilmeyi hedefliyor.

Takımın oyuncularından taraftarlarına, taraftarlarından yöneticilerine kadar herkes ciddi bir memnuniyet içerisinde. Bu bağlamda Sarı Lacivertli takımın Play-Off aşamasına nasıl bir etki edeceği ise tüm taraftarları en çok heyecanlandıran konulardan birisi.