Tarsus İdman Yurdunda Teknik Direktör Serdar Bozkurt Açıklamalarda Bulundu

2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele eden Tarsus idman yurdu teknik direktörü Serdar bozkurt geride kalan ilk 2 haftayı değerlendirirken gelecek hafta oynayacakları menemen futbol kulübü maçlarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Erzincan’daki karşılaşmada iyi oynadıklarını ifade eden Serdar bozkurt üstün olduklarını hatta 90 dakika boyunca oyun üstünlüğünün kendilerinde olduğunu söyledi. Kaçırdıkları fırsatlar olduğunu söyleyen teknik direktör duran toptan yedikleri golle berabere kaldıklarını açıkladı. Çok zor bir deplasmanda çıktıklarını ifade eden Serdar bozkurt 24 Erzincanspor bu sezon için şampiyonluk için mücadele ettiğini söylerken rakiplerinin yeni stat açılışına da vurgu yaptı ve her şeye rağmen sonuçta bir puan kazanmayı başardıklarını sözlerine ekledi.

Düzce Maçı Hakkında Değerlendirmeler

Tarsus idman yurdu teknik direktörü Serdar bozkurt Düzcespor maçı hakkında ise Öncelikle bu rakiplerinin de şampiyonluğu hedefleyen takımlardan bir tanesi olduğunu vurguladı. Başkent temsilcisini muhalif ederek moralli bir şekilde geldiklerini söyleyen Serdar Bozkurt ilk yarı başa baş ortada geçerken bölüm bölüm kendilerinin bazı bölümlerde ise rakibinin üstün olduğunu ifade etti.

Maçın ikinci yarısında kontrolü tamamen ele aldıklarını söyleyen teknik direktör golü ilk yarıda bulmalarına rağmen ikinci yarıdaki kaçırdıkları penaltıya vurgu yaptı. Penaltıyı kolay çevirsinler daha farklı bir maç olacağını söyleyen Serdar bozkurt devamında momentumu kaybedip yedikleri golle berabere kaldıklarını ifade etti. Maçın son bölümünde kendilerinin kazanabileceğini ifade eden Serdar bozkurt rakibin de hakkını vererek 2 tane pozisyona girdiklerini ve onların da kazanabileceğini sözlerine eklerken sonuçta bir puan alındığını vurguladı.

Serdar Bozkurt Menemen Futbol Kulübü Maçı Hakkında da Değerlendirmede Bulundu

Bu hafta oynayacakları menemen futbol kulübü maçı hakkında da değerlendirmede bulunan Tarsus idman yurdu teknik direktörü Serdar bozkurt şampiyon olabilmek için yatırım yapar bir rakipleri olduğunu ifade etti. Bununla birlikte daha sonraki hafta oynayacakları Isparta maçında da şampiyon olmaya aday kadrolardan bir tanesi ile daha karşı karşıya geleceklerini söyleyen Serdar Bozkurt fikstürlerinin sıkı olduğunu ifade etti. Menemen’de kendilerini zor bir maçın beklediğini söyleyen teknik direktör geçen hafta Ankaraspor ‘un mağlup olduklarını söylerken bu durumun kendileri için bir dezavantaj yarattığını ifade etti. Maça bu mağlubiyet sonrasında daha çok odaklanacaklarını söyleyen Serdar bozkurt kendilerinin de tüm odaklarının bu maçta olduğunu söylerken takımına güvendiğini ve 3 puanı alacaklarını düşündüğünü söyledi.

Bu sezon içinde bulundukları grubun zor bir grup olduğunu vurgulayan teknik adam 8 – 9 tane takımın şampiyonluk için kurulduğunun söyledi. Buna karşı olarak kendilerinin ise çok daha genç bir araya gelmiş bir takım olduğunu ve toparlanma için biraz vakit gerektiğini ifade eden Serdar bozkurt bir aylık bir periyotta atlattıktan sonra çok daha iyi bir konuma geleceklerini düşündüğünü sözlerine ekledi.