Tarsus İdman Yurdu’nda Harun Şahin Kırbıyık Dönemi

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından biri olan Tarsus İdman Yurdu’nun genel kurul başkanı değişti. Takımın genel kurul başkanı Harun Şahin Kırbıyık oldu. 

Tarsus Belediyesi nikah salonunda gerçekleştirilen toplantıda Harun Şahin Kırbıyık Tarsus İdman Yurdu Başkanlığı’na aday olduğunu da açıkladı. Genel kurulun tek adayı olan Kırbıyık, katılımcıların oy çokluğu ile göreve getirildi.

Mersin’in Tanıdık İsmi Yönetim Kurulu’nda

Harun Şahin Kırbıyık, konuşmasında büyük Tarsus yürüyüşünü başlattıklarını belirtti. Söz verdikleri her şeyi yapacaklarını, amatör bir ruh ve profesyonel yakalımlar ile Tarsus İdman Yurdu’nu layık olduğu yere taşıyacağını belirtti. Yıldız futbolcular yetiştireceklerini vurguladı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ise telefon ile katıldığı genel kurul seçiminde yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu üyelerini kutladı, her türlü desteği devam edeceklerini belirtti.

Harun Şahin Karabıyık, 27 Aralık 1967 yılında Mersin’de dünyaya geldi. Dedesi şekercilik ile uğraşan Karabıyık’ın babası daha sonra şekerci dükkanını devralmış ve Karabıyık’ta dükkana küçük yaştan itibaren gidip gelmeye başlamış.

Küçük yaşta esnaflığı ve ticareti bu şekilde öğrenen Harun Şahin Karabıyık, Mersin’in tanınan ve bilinen ailelerinin birin mensup olan Karabıyık Mersin’in ve Tarsus İdman Yurdu’nun geleceği için en iyi şekilde çalışacağını açıklamalarında her zaman vurguladı. Tarsus İdman Yurdu yönetiminde yer alan Karabıyık göreve gelmesi sonrasında Tarsus İdman Yurdu yönetiminde de gelişme bekleniyor.

Tarsus İdman Yurdu’nun Lig Durumu

Tarsus İdman Yurdu, TFF 2. Lig’de 38 puan ile 10. Sırada yer alıyor. Geride kalan haftalarda Tarsus İdman Yurdu, 27 maça çıktı. 27 maçta 8 beraberlik, 10 galibiyet, 9 mağlubiyet aldı. Tarsus İdman Yurdu;  Vanspor FK (1-1), Pazarspor (1-3), Sakaryaspor (1-1), Karacabey Bld. (3-0), Bodrumspor (3-2), Kırşehir Bld. (2-2), Mamak FK (4-0), Pendikspor (1-0), Elazığspor (1-2), Serik Bld. (1-3), Karabğkspor (0-3), Turgutluspor (4-0), Etimesgut Bld. (0-0), 1922 Konyaspor (1-2), Eyüpspor (0-1), Sivas Bld. (0-0), Bayburt ÖİS(1-0), Kırklarelispor (1-1), Kastamonuspor (2-0), Vanspor FK. (3-0), Pazarspor (1-0), Sakaryaspor (3-1), Karacabey Bld. (3-2), Bodrumspor (3-1), Kırşehir Bld. (2-1), Mamak FK. (2-2), Pendikspor (3-3) maçlarına çıktı.