Tarsus İdman Yurdu’nda Beklenmedik Ayrılık

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok sancılı süreçlerden geçen Tarsus İdman Yurdu sezon ortasında göreve getirdiği Birol Erol ile birlikte çok iyi bir yükseliş yakalamış ve alt sıralardan orta sıralara ve hatta son olarak da Play-Off sıralamasına kadar yükselmişti. Sarı lacivertli takımın bu başarısında teknik direktörünün çok büyük bir payı vardı ve gelecek sezona dair en büyük umutlardan birisi de bu performansın devam etmesiydi. Bununla birlikte yöneticilerin Erol yerine başka bir teknik direktör baktığının ayyuka çıkmasıyla birlikte ciddi bir kriz patlak verdi ve genç teknik adam görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İhanete Uğramış Gibi

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans sergileme noktasına gelen Tarsus İdman Yurdu için sezon çok farklı bir noktada bitmişti.

Mersin temsilcisi sezon ortasında göreve getirdiği Birol Erol sayesinde çok ciddi bir çıkış yakaladı ve üst üste gelen galibiyetlerle birlikte Play-Off sıralamasında kendisine yer buldu.

Final her ne kadar iyi bitmemiş olsa da sarı lacivertli ekibin sergilediği performanslar ve teknik direktörünün ortaya koyduğu iş oldukça iyiydi. Bununla birlikte sezon bittikten sonra pek çok krizle uğraşmak zorunda kalan Tarsus İdman Yurdu’nda bir yeni kriz daha patlak verdi.

Genç teknik adam bir anda istifa etti ve bu istifanın neden kaynaklandığı bir türlü anlaşılamadı. Sonrasında gelen açıklamalar ve haberler yönetimin Erol yerine bir başka teknik direktörü hem de gizli kapaklı bir şekilde araştırmasından bu krizin ortaya çıktığını gösterdi. Nitekim genç teknik adam da bu durumu teyit etti ve kendisinin varlığına rağmen bu araştırmanın yapılmasından hayal kırıklığı duyduğunu ancak kulübün önünü açabilmek adına görevinden istifa edeceğini dile getirdi. 

Bu kadar beklenmedik ve bir yandan da gereksiz araştırma hamlesinin sorumluları nasıl bir cevap verecekler merak konusu. Ancak geçen sezon diğer teknik adamların fark yaratamadığı kadroya ekleme dahi yapmadan takımını Play-Off potasına taşıyan Birol Erol yöneticilere ne kadar kızsa taraftarlar onu o kadar haklı bulacaklar. 

Elde Ne Kaldı

Yönetiminden teknik ekibine kadar pek çok konuda ayrı ayrı krizlerle uğraşan Tarsus İdman Yurdu, geride kalan sezonu tatmin edici bir noktada bitirmiş olmasına rağmen gelecek sezon yine en çok zorlanacak takımlar arasına adını yazdıracak gibi görünüyor.

Mersin temsilcisinin bu hamlesinden sonra takıma direkt olarak oturacak bir teknik adam bulması şart. Zira Birol Erol tam olarak böyle bir teknik adamdı ve taraftarlar da onu sergilediği performansla birlikte çok daha rahat bir şekilde bağırlarına basmışlardı.

Tüm bu yaşananlardan sonra artık elde ne kaldığını daha iyi analiz etmek gerek. Zira sezonun başlamasına çok bir süre kalmadı ve işlerin hemen yoluna koyulması lazım.