Tarsus İdman Yurdu Tehlikede

TFF 2.Lig Beyaz Grup’un 21’inci hafta karşılaşmasında orta sıralarda yer alan 24 Erzincanspor’a konuk olan Tarsus İdman Yurdu, ilk yarısını 1-0 önde kapattığı maçta üstünlüğünü koruyamadı ve sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Ligin ikinci yarısında oynadığı 2 maçta toplam 5 puan kaybeden Mersin temsilcisi, üst sıralarla puan farkının çok olmamasının avantajını kullanmak isterken artık küme düşme hattının sıcaklığını hissetmeye başladı.

Tarsus İdman Yurdu’nda Tehlike Çanları

Sezona büyük hedeflerle başlayan ve TFF 2.Lig Beyaz Grup’tan yükselmeyi amaçlayan Tarsus İdman Yurdu ligin ikinci yarısında oynadığı iki maçta bozguna uğramış durumda. Sarı Lacivertliler, ligin 21’inci haftasında konuğu olduğu 24 Erzincanspor karşısında ilk yarıyı 1-0 önde kapatmasına rağmen ikinci yarı ev sahibinin baskılı oyununa engel olamadı ve sahadan 2-1 mağlup ayrıldı.

İkinci yarının ilk maçında kendi sahasında 1922 Konya’yı ağırladığı maçta sahadan golsüz beraberlikle ayrılarak 2 puan kaybettikten sonra bu maçta da 3 puanı Erzincan’da bırakan Tarsus İdman Yurdu’nda kötü gidişat taraftarın ve camianın da tepki göstermesine neden oldu.

Mersin temsilcisi, ilk devreyi alt sıralarda tamamlamasına rağmen Play-Off potasıyla arasındaki puan farkının çok fazla olmamasının avantaj olabileceğini hesaba katarak ikinci yarı planlarını tasarlamıştı ancak 2 maçta kaybedilen 5 puan artık Tarsus İdman Yurdu için bu hedeflerin gerçekçi olmadığını düşünmeye neden olabilir.

Zira kaybedilen 5 puanla birlikte Tarsus İdman Yurdu ile Play-Off potasının son sırasında yer alan Kırklarelispor arasındaki fark 7 puana yükseldi ve Mersin ekibinin bu 7 puanı kapatabilmek adına çok da yeterli bir performans göstermediği 2 maçta da anlaşılıyordu.

Nereden Nereye

Kadrosuna yaptığı önemli eklemelerle birlikte çıtayı üst sıralara çekmeyi hedefleyen Tarsus İdman Yurdu, ikinci maçından da puan kaybıyla ayrılarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Ligde geriye kalan pek çok maç var ve halen Tarsus İdman Yurdu için biten bir lig söz konusu değil fakat Tarsus İdman Yurdu’nun ligin ikinci yarısında oynadığı iki maçta da sahada kazanabilmeye yönelik bir performans göstermemiş olması bu hedefin gerçekleştirilmesini zorlaştırıyor.

1922 Konya maçı Alperen Pak’ın erken kırmızı kart görmesi nedeniyle başka bir senaryoyla oynanmak zorunda kaldığı için mazur görülebilir ancak 24 Erzincanspor gibi kaliteli bir kadroya sahip olan ve tehlikeli bir takım olduğunu birçok kez göstermiş bir rakip karşısında skoru koruyamamak Mersin temsilcisinin canını yakacak.

Tarsus İdman Yurdu, ikinci devreye play-off hedefiyle başlarken artık küme düşme hattında yer alan Karacabey Belediyespor’un 1 maç eksiği olmasına rağmen 3 puan üstünde ve bu durum takımın genel psikolojisinde de olumsuz bir etki yaratacaktır.

Sarı Lacivertliler, lige verilen arayı bir önceki aradan çok daha iyi değerlendiremezse çalan tehlike çanlarının sesi çok daha şiddetli duyulabilir.