Tarsus İdman Yurdu Taze Başlangıç Peşinde

Mersin’in en önemli spor markalarından biri olan Tarsus İdman Yurdu adına çok zor bir haftanın geçtiğini belirtmek gerek. Sarı Lacivertli takımda başkan Harun Şahin Kırbıyık, Yönetim Kurulu’nun tüm ısrarlarına rağmen görevinden istifa etti ve teknik direktör değişikliğine gidildi. Uşak Spor maçında alınan beraberlikten sonra ciddi bir çöküşe giren Tarsus İdman Yurdu’nun buradan çıkabilmesi adına atması gereken ilk adım ise ligin 27’inci haftasında oynanacak Kırşehir Belediyespor maçından galibiyetle ayrılmak.

Sancılı Süreçler

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, 100 yıllık tarihinin belki de en kaotik maçlarından birinde kendi sahasında Kırşehir Belediyespor’u konuk edecek. Sezon başından beri yaptığı hiçbir hamleden istediği sonucu alamayan Mersin temsilcisinde bu durum başkan Harun Şahin Kırbıyık’ın istifasına neden oldu.

Ergün Penbe, Hüseyin Kalpar, Birol Erol ve en son Gürsel Kılıç olmak üzere 4 farklı teknik direktörle çalışan Tarsus İdman Yurdu, Uşak Spor maçından alınan beraberlikten sonra çok sıkıntılı bir sürece girdi.

Kulüpten yapılan açıklamada tüm ısrarlara rağmen Başkan Kırbıyık’ın istifa ettiği duyuruldu. Yönetim Kurulu görevine devam ediyor ancak kulübün yakın zamanda bir seçime gitmesi gerekebilir. Bununla birlikte Şahin Kırbıyık’ın yeni bir yapılanmayla getirdiği isimlerden bazıları da görevlerinden ayrıldılar.

Birol Erol Kırşehir Belediyespor ile oynanacak zorlu maçta takımın başında olacak ancak yerine başka bir teknik adam göreve getirilecek mi o da belli değil. Mersin temsilcisi, tam bir belirsizlikler yumağı içerisinde 27’inci hafta maçında Kırşehir Belediyespor karşısında galibiyet arayacak.

Sezonun ikinci yarısında oynadığı 6 maçta sadece 1 galibiyet alabilen Tarsus İdman Yurdu, bu karşılaşma öncesi 25 puanla 14’üncü sırada yer alıyor. Kırşehir Belediyespor ise 33 puan topladı ve Play-Off potasının sadece 1 sıra altında 6’ıncı sırada.

İki takım arasında bu zamana kadar oynanan 3 maçta Tarsus İdman Yurdu 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Bu sezonun ilk yarısında Kırşehir’de oynanan maçsa 2-1 ev sahibinin üstünlüğüyle sona ermişti. Bununla birlikte Kırşehir Belediyespor’un oynadığı son 10 maçın hiçbirinde yenilgi yüzü görmediğini de belirtmek gerekir.

Tek Yürek

Tarsus İdman Yurdu’nun 27’inci hafta müsabakası öncesi en büyük gücü tutkulu taraftarı olacak. Harun Şahin Kırbıyık görevinden istifa etmeden önce gerçekten başarısız bir yönetim örneği sergilemişti ancak belki de sezon sonuna kadar beklemesi daha iyi olabilirdi.

Artık her ne yaşandıysa yaşandı ve Tarsus İdman Yurdu’nun üstünde dolanan kara bulutları dağıtması adına Kırşehir Belediyespor karşısında iyi bir sonuç alması gerekiyor.

100 yıllık kulübün tutkulu taraftarları, bu zamana kadar hiçbir zaman bırakmadıkları gibi 23 Şubat 2022 tarihinde oynanacak maç öncesinde de takımlarını yalnız bırakmayacaklar ve Tarsus İdman Yurdu’na sahip çıkacaklardır.