Tarsus İdman Yurdu Kömürsporu Ağırlıyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 2021 – 2022 Sezonu artık sona ererken Mersin temsilcimiz Tarsus İdman Yurdu, Zonguldak Kömürspor’u sahasında konuk ediyor.

Tarsus İdman Yurdu’nda teknik heyet Zonguldak Kömürspor ile oynanacak mücadelenin ne denli önemli olduğunun bilincinde. Zira Mersin ekibimiz karşılaşmadan 3 puanla ayrılması halinde play offları garantileyebilir.

Son dönemde gösterdiği harika form grafiği ile bunu sonuna kadar hak eden Tarsus İdman Yurdu teknik heyeti ve futbolcuları, Zonguldak Kömürspor ile oynanacak maçta varlarını yoklarını ortaya koymaya hazırlanıyorlar.

Hafta içinde yapılan antrenmanlarda bunun üzerinde defaatle duran teknik heyetimiz, çalışmaları hem mental hem de fiziksel olarak bütünüyle galibiyeti planlayarak yaptılar.

Tarsus İdman Yurdu Bilet İçin Savaşacakları Belirledi

Bu önemli maçta teknik heyetimiz ilk 11 tercihi de belli oldu. Buna göre Zonguldak Kömürspor karşısında kalemizi Abdulaziz Demircan koruyacak. Savunmada kalemizi gole kapatmamız için ise Furkan Balaban, Volkan Altınsoy, Sefa Durmuş, Erman Bulucu ve Gökhan Meral görev yapacaklar.

Teknik heyetimiz zorlu Zonguldak Kömürspor maçında orta saha rotasyonunda ise şu isimlere görev verecek: 66 numaralı formasıyla Eren Keleş, 6 numaralı formasıyla 22 yaşındaki yetenekli oyuncumuz Abdussamed Karnuçu, 21 numarayla Hakan Demir.

Mersin temsilcimizin gol umudu olarak ise bu sezon forma giydiği 32 karşılaşmada rakip fileleri 8 kez havalandırma başarısı gösteren Artun Akçakın ve oynadığı 31 maçta 7 gol katkısı veren 28 yaşındaki forvetimiz Niyazi Batuhan Salman yer alacaklar.

Zonguldak Kömürspor İlk On Birini Belirledi

Tarsus İdman Yurdu takımımızın ilk 11’inin belli olmasının ardından Zonguldak Kömürspor da sahaya çıkaracağı 11 oyuncuyu belirledi. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son haftalarda galibiyet almakta zorlanan ve beraberliklerle ilerleyen Şenol Demir’in ekibinde ilk 11 şu şekilde sahaya çıkacak:

5 – Sefa Aksoy, 12 – Tarık Akcan, 13 – Egemen Yaylı, 14 – Hakan Çevik, 20 – Emre Yakut, 27 – Hüseyin Yılmaz, 28 – Ertuğrul Şenlikoğlu, 34 – Fatih Bektaş, 44 – Alper Aşkın, 67 – Tezcan Gökmen, 77 – Oğuzhan Matur.

Tarsus İdman Yurdu Zonguldak Kömürspor Maçı Nerede Ne Zaman

tarsus idman yurdu

TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu’nun sondan bir önceki haftası olan 37’nci haftada Tarsus İdman Yurdu ve Zonguldak Kömürspor takımları 1 Mayıs 2022 Pazar günü karşı karşıya gelecekler.

Mersin temsilcimizin stadyumu Tarsus Şehir Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağı karşılaşmada alınacak 3 puan, Tarsus’ta bayram sevinci yaşatabilir.

Takımın özellikle son dönemde her maçta rakiplerini birer birer devirmesiyle rüzgarı arkasına alan taraftarlarımız, 1 Mayıs 2022’de kutlama yapmak için stadyumu dolduracaklar.

Bu önemli maçta düdük çalacak hakemler ise belli oldu. Buna göre zorlu 90 dakikanın ilk düdüğünü İlker Yasin Avcı çalacak ve karşılaşmayı orta hakem olarak yönetecek. Onun yanında kenar yardımcıları Süleyman Yavaşoğlu ve Şenol Bektaş olacak. Dördüncü hakemlik vazifesini ise Sercan Yılmaz üstlenecek.

Haydi Tarsus, göster gücünü kap play off biletini!