Tarsus İdman Yurdu Kamp Programına Devam Ediyor

Tarsus İdman Yurdu, Türkiye’de profesyonel ligler başladığından bu yana hatta çok daha eskilerden 1923’ten itibaren varlığını sürdürüyor ancak profesyonel arenalarda geçirdiği 53 sezonun hiçbir tanesinde Süper Lig’de mücadele edemedi. PTT 1’inci Lig’de 14 sezon, PTT 3’üncü Lig’de 4 sezon geçiren Güney temsilcisi, PTT 2’nci Lig’in müdavimleri arasında yer alıyor. 35 sezonunu bu ligde geçirmiş olan Tarsus İdman Yurdu, 2000’li yıllar geldiğinden beri 4 sezon hariç her daim PTT 2’nci Lig’de görev aldı.

2021/2022 sezonunda çok çalkantılı bir sezon geçiren Tarsus İdman Yurdu, sezon boyunca toplamda Ergün Penbe, Hüseyin Kalpar, Gürses Kılıç, Birol Erol, Gürses Kılıç ve yeniden Birol Erol olmak üzere toplamda 6 defa teknik adam değişikliğine gitti. Tüm bu çalkantılı dönemlere rağmen başarılı olmayı sürdüren Tarsus İdman Yurdu, tüm zorluklara rağmen sezonu 5’inci bitirmeyi başardı ve Play-Off’a katılan takımlar arasında yer aldı. Ancak Play-Off’ların şampiyonu olamayan sarı lacivertliler, gelecek sezona da PTT 2’nci Lig Beyaz Grup’ta meşin yuvarlak kovalayacak. Gelecek sezona hazırlık kapsamında çalışmalarını sürdüren Tarsus İdman Yurdu’nun teknik direktör koltuğunda ise geçen sezon takımın başında durmuş olan teknik adamlardan birisi oturmuyor. 18 Temmuz’da takım ile anlaşan Serdar Bozkurt, takımın halihazırda sürdürülen çalışmalarına hız kazandırdı.

Mersin’in en başarılı sportif hamlelerine imza atan Tarsus İdman Yurdu’na ek olarak şehirde birçok farklı sportif faaliyete de finansman şehir halkı ve belediyeleri tarafından sağlanıyor. Bu bağlamda da Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire’si bu yıl Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nun 14’üncüsünün 23 Ekim 2022’de gerçekleştirecek. 28-30 Haziran tarihleri arasında 14’üncü Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu için yeni parkur ölçümleri yapılmış ve belirlenmişti.

Tarsus İdman Yurdu Erzurum’da Depolarını Dolduruyor

2022/2023 sezonunda PTT 2’nci Lig Beyaz Grubu’nun en iddialı takımlarından birisi olacak olan Tarsus İdman Yurdu, Sonunda hasret kaldığı PTT 1’inci Lig’e dönebilmek adına tam gaz çalışmalarını sürdürüyor. İç ve dış transferlerde de rakiplerinden daha başarılı olabilmiş olan sarı lacivertliler, 2 haftalık Erzurum kampını da başlattı.

Önümüzdeki 2 hafta boyunca Erzurum Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin Palan otelinde ikamet edecek olan Tarsus İdman Yurdu, kamp programına eksiksiz olarak tüm yeni transferleriyle birlikte çalışmalara başladı. Her idman gününü çift antrenman ile kapatan sarı lacivertliler, kamp programının en sonlarına doğru 2 adet hazırlık maçı yapmayı istediklerini ancak hem tarihlerin hem de rakiplerin henüz belli olmadığını duyurdu. Taze teknik direktör Serdar Bozkurt nezaketinde sürdürülen kamp çalışmalarına ek olarak takımın yönetimi hala daha transfer çalışmalarını sürdürüyor.

14’üncü Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin finanse edilmesine destekte bulunduğu 14’üncü Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu için tarih 23 Ekim 2022 olarak belirlendi. 28-30 Haziran arasında çivi çakılıp ölçü yapıldıktan sonra parkur belirlenmiş oldu. Parkurun sertifikasını Uluslararası Atletizm Federasyonu teslim etti.

Parkurun başlangıç ve bitiş noktası Tarsus Cumhuriyet Meydanı olarak belirlendi. Ayrıca belediye tarafından maraton kitapçığı da oluşturuldu. 2 farklı kategoriden oluşacak olan maratonda atletler 21 kilometre, vatandaşlar ise 5 kilometrelik halk koşusu yapacak.