TARSUS İDMAN YURDU GELECEK SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

Misli.com 2. Lig’de mücadele eden temsilcimiz Tarsus İdman Yurdu (TİY), gelecek sezon şampiyon olmak için kollarını sıvadı. 2021 – 2022 sezonu için kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalara başlayan kulüp yöneticileri, aynı zamanda taraftarlar için birçok yenilik sunacak.

Geçtiğimiz sezon, Misli.com 2. Lig Kırmızı Grubu 49 puanla 13. sırada tamamlayan Tarsus İdman Yurdu, kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalara şimdiden başladı. Birçok oyuncu ile sözleşme masasına oturan Tarsus temsilcisi, 4 oyuncunun daha peşinde. Öte yandan, Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Harun Şahin’in basına yaptığı açıklamalara göre takım ruhunu artırmak için Tarsusluları ayağa kaldıracak birçok yeni girişimin olduğu öğrenildi.

Gelecek Sezon İçin Şimdiden 4 İmza Atıldı

Kulüp içi transferde kaleci Barış Türkmen, orta sahadan Abdülkerim Canlı ve Mert Özdesteci ile sözleşmeleri devam eden Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü, gelecek sezon şampiyonluğun yollarını zorlamayı planlıyor. Bu yüzden kadro güçlendirme çalışmaları içerisine girişen kulüp yetkilileri; Eyüpspor’dan Okan Baydemir, Çorum Futbol Kulübü’nden Cengiz Ötkün, ERZ 24 Erzincanspor’dan Niyazi Batuhan Salman ve son olarak Adanaspor’dan Hüseyin Çolak ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Eyüpspor’dan Artun Akçakın, Muharrem Doğan ve Yasin Yener ve Serik Belediyespor’dan Tufan Kelleci ile de prensipte anlaşma sağlayan Tarsus temsilcisi en kısa sürede bu oyuncular ile sözleşme masasına oturmak istiyor. Bununla yetinmeyen kulüp yöneticileri, iç ve dış transfer çalışmaları için oyuncularla görüşmeye devam ediyor.

Tarsus Halkına Büyük Tarsus Yürüyüşüne Hazır Olun Çağrısı

Tarsus İdman Yurdu Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, ekibi ve kendisinin göreve geldiği ilk andan itibaren Tarsus taraftarları için yenilikler peşinde olduklarını belirtti. Planladıkları projelere takım tesisinin yenilenmesinden başladıklarını dile getiren Başkan Kırbıyık, bütün Tarsusluları takımları için ayağa kaldırmak adına düzenleyecekleri “Büyük Tarsus Yürüyüşü” için hazır olmalarını buyurdu.

11 Haziran Cuma günü açılan Tarsus İdman Yurdu yeni futbol tesisi, bölgedeki ve Türkiye’deki sayılı tesisler arasına girmeye aday gösterildi. Açılış günü, taraftarlara satış yapmak için dev bir tır hazırlandı ve burada Tarsus İdman Yurdu Kulübü’ne ait ürünlerin satışı gerçekleştirildi.