Tarsus İdman Yurdu Deplasmanda Somaspor ’u 0 – 1 Kazanmayı Başardı

TFF 2. Lig beyaz grupta 2022 2023 sezonunun 7. Haftasında Somaspor ile Tarsus İdman Yurdu karşı karşıya geldi ve Somaspor bu mücadeleye ev sahipliği yaptı.

1 Ekim Cumartesi günü saat 15:30’da oynanan mücadelede Somaspor ev sahipliği yaptı. Soma Atatürk Stadyumunda oynanan mücadelede orta hakem Gürcan Hasanova oldu. Karşılaşmada Gürcan Hasanova’nın yardımcılık görevlerini Mustafa Tosun ve Mehmet Dura yaparken 4. Hakemlik görevine ise Taner Tuncer atanmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu bu maç için gözlemci olarak Emre Kosif’i ve Temsilci olarak ise Cevdet Yumuşak’ı göreve getirdi.

Somaspor ile Tarsus İdman Yurdu daha önce resmi mücadelede karşı karşıya gelmedi. Bu karşılaşma ile Tarsus İdman Yurdu 0 – 1 skor ile ilk kez galip gelmeyi başardı.

TFF 2. Lig Beyaz grupta 7 hafta mücadelesinin ardından Tarsus İdman Yurdu 2. Galibiyetini elde etmiş oldu ve 4 maçta berabere kalırken 1 maçta ise mağlup oldu. Tarsus İdman Yurdu bu galibiyet ile puanını 10’a çıkartmayı başardı ve 10. Sıraya yükselmeyi başardı.

2022 2023 sezonunda 7 haftalık geride kalan periyotta Somaspor 3. Kez mağlup olmuş oldu. Somaspor daha önce 2 galibiyet elde ederken 2 kez de berabere kaldı ve TFF 2. Lig Beyaz grupta puanını 8’e çıkartmayı başardı ve 14. Sırada kendisine yer buldu.

Somaspor – Tarsus İdman Yurdu Maçı Kadroları

Teknik direktör Burhanettin Basatemür’ün 4–2–3–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü Somaspor ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Muharrem Tunay Meral, sol bekte Yavuzhan Keleşoğlu, stoper hattında Kadir Kurt ve Mustafa Şengül ikilisi, sağ bekte Eray Korkmaz, merkez orta sahada Oğuzhan Yıldırım ve Erdem Aygül ikilisi, ofansif orta sahada Yılmaz Ceylan, sol kanatta Emrecan Bulut, sağ kanatta Kenan Fakılı ve santraforda ise Can Vural.

Yedekler: Mehmet Mert Pala, Ali Aydın, Murat Sevik, Yusuf Tursun, Mücahit Aslan, Emirhan Uzun, Furkan Birdal, Kadir Karış, Emre Balkı ve Yusuf Türk.

Tarsus İdman Yurdu’nda teknik direktör Serdar Bozkurt’un 4–4–2 formasyonu ile tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Abdulaziz Demircan, sol bekte Gökhan Meral, stoper hattında Fatih Solmaz ve Volkan Altınsoy ikilisi, sağ bekte Sefa Durmuş, merkez orta sahada Abdussamed Karnuçu ve Uğur Utlu ikilisi, sol kanatta Cengiz Ötkün, sağ kanatta Yılmaz Can Taşkıran, santraforda ise Alperen Pak ve Taha Balcı ikilisi.

 Yedekler: Barış Türkmen, Furkan Özcan, Eyüpcan Delibalta, Ömer Çakı, Yusuf Talum, Fatih Somuncu, Azad Filiz, Mutlu Aksu Doğan, Oğuzhan Kayar ve Artun Akçakın.

Karşılaşmadan Gol Anları

85. dakikada Tarsus İdman Yurdu’nda penaltıda topun başına gelen Fatih Solmaz topu ağlara göndermeyi başardı.