Tarsus Belediye Spor Kulübü Deplasmanda Güldü

Kadınlar Bölgesel Baskebol Ligi’nde B Grubu’nda bulunan Tarsus Belediye Spor Kulübü, 17 Nisan Cumartesi günü deplasmanda İzmir Büyükşehir Belediyespor’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Tarsus Belediyesi Spor Kulübü, 52 – 46 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte kendi evinde oynadığı maçtan yenildi ileayrılan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi B Grubu’nda 4. Maçında 3. Mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan Tarsus Belediyesi Spor Kulübü, Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi b Grubu’ndaki 4. Maçından 4. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Maçın Detayları ve Maç Programı

Kadınlar Bölgesel Baskebol Ligi’nde B Grubu’nda oynanan maçta Tarsus Belediye Spor Kulübü ile İzmir Büyükşehir Belediyespor karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk çeyreği başabaş bir mücadele ile geçti ve konuk takım Tarsus Belediye Spor Kulübü, birinci periyotu 15 – 14 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediyespor, hücumda etkisiz olunca konuk takım Tarsus Belediye Spor Kulübü, ikinci periyotuda 29 – 21 önde kapattı. Mücadelenin üçüncü çeyreğinde ise bu kez hücumda beklenenin altında kalan Tarsus Belediye Spor Kulübü oldu ve ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediyespor, aradaki farkı 4 sayıya indirerek üçüncü periyotu 36 – 32 geride bitirdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise yine çekişmeli bir oyun ortaya kondu. Bu çeyrekte ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediyespor 14 sayı atarken; Tarsus Belediye Spor Kulübü 16 sayı atmayı başardı. Böylelikle, Tarsus Belediye Spor Kulübü, deplasmanda konuk olduğu İzmir Büyükşehir Belediyespor’u 52 – 46 mağlup etmeyi başardı. Öte yandan Tarsus Belediye Spor Kulübü, 5. Maçta kendi sahasında Özbatılılar Timur Arslan Koleji’ni konuk edecek. 6. Maçta ise Tarsus Belediye Spor Kulübü, deplasmanda Denge Okulları’na konuk olacak.

B Grubu’ndaki Diğer Sonuçlar

Kadınlar Bölgesel Baskebol Ligi’nde B Grubu 4. Maçında Tarsus Belediye Spor Kulübü, deplasmanda konuk olduğu İzmir Büyükşehir Belediyespor’u 52 – 46 mağlup etti. B Grubu’nda oynanan diğer maçta ise Denge Okulları, deplasmanda konuk olduğu Özbatılılar Timur Arslan Koleji’ni 64 – 53’lük skorla mağlup etti.