Sinan Tanış Adı Mersin’de Yaşayacak

Futbolcu Sinan Tanış’ın adı mahallesindeki parkta yaşatılacak. Galatasaray ile transfer görüşmesi yapmak için çıktığı yolda trafik kazası yaparak hayata veda eden 21 yaşındaki genç milli futbolcu Sinan Tanışın adı Mersin’in Akdeniz ilçesinde ailesi ile birlikte yaşadığı mahalledeki parka verildi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Hamidiye Mahallesinde bulunan Milli sporcu Sinan Tanış Parkı’nı ve Tanış Ailesi’ni; Akdeniz Belediye Meclisi Üyesi Aydın Demirci ile birlikte ziyaret etti.

Başkan Gültak merhum futbolcunun ailesi ile bir araya geldi. Tanış ailesi, evlerinin hemen yanında bulunan parka oğullarının isminin verilmesinden dolayı başkan Gültak’a teşekkür ettiler. Sinan Tanış’ın babası Selahattin Tanış, parka oğlunun adının verilmesinden dolayı teşekkür ederken hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başkan Mustafa Gültak’a ve tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Sinan Tanış’ın kardeşi Savaş Tanış’da parka abisinin adının verilmiş olmasının tüm aileye sürpriz olduğunu ve teşekkür ettiğini söyledi.

Park İçerisinde Bir Müze Olacak

Belediye Başkanı Mustafa Gültak, merhum futbolcunun ailesi ile görüştükten sonra Sinan Tanışın adını taşıyacak olan parkı da ziyaret etti. Parkın içinde bulunan tek katlı bir yapıyı inceleyen Başkan Gültak, bu yapının milli sporcu için bir müzeye dönüştürülmesini istedi. Futbolcunun kupaları, madalyaları ve fotoğrafları bu müzede sergilenecek. Bu konu hakkında meclis üyesi Aydon Demirci’nin meclise önerge verdiğini söyleyen Gültak, Sinan Tanış’a Allah’tan rahmet dilediği.

Uzun bir süre boyunca futbol ile uğraşan, milli takımda forma giyen Sinan Tanış, ailesini ve Mersin’i gururlandı. Bu nedenle adını yaşatmak isteyen Akdeniz Belediye Başkanı aynı zamanda sevdiklerini mutlu etmek için parka adını verdi. Başkan Gültak, Sinan Tanış adının verildiği parkta bulunan çeşitli eksiklerin giderilmesi içinde talimat verdi.

Sinan Tanış Kimdir?

Mersin İdman Yurdı’nun alt yapısında futbol kariyerine başlayan Sinan Tanış 1991-1996 yılları arasında 5 yıl boyunca kırmızı lacivertli formayı giydi. Gaziantepspor ve milli takım formalarını giyen Sinan Tanış 1997 yılında Galatasaray ile transfer görüşmeleri yapmak için çıktığı yolda trafik kazası geçirmiştir. 4 Temmuz 1997 yılında Mersin – Tarsus yolunda meydana gelen trafik kazasında henüz 21 yaşındayken hayata gözlerini yummuştur.