Seyfi Alanya Atmalar Şamiyonası Devam Ediyor

Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası ve Spor Toto U18 Kulüplerarası Atmalar Ligi 1. Kademe Yarışmaları sona erdi. Özlem Becerek, disk atmada kendisine ait U20 Türkiye rekorunu 58.80’lik rekorunu egale etti. U18 kadınlar çekiç atmada Mersinli sporcu Hira Öztoprak 62,35’lik derecesi ile U18 Avrupa Barajını geçmeyi başardı.

Kadınlar 20 yaş altı disk atmada birinci Gülcan Uzun, ikinci İrem Aydın üçüncü Feride Yeliz Hoşaf oldu. Kadınlar 20 yaş altı gülle atmada ise birinci Pınar Akyol ikinci Büşra Hatun Ekinci üçüncü Zeynep Hilal Adıgüzel oldu.

Yeni Rekorlar Geldi

Türkiye Atletizm Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan 27-28 Şubat tarihleri arasında Mersin’in ev sahipliğinde düzenlenen gülle, disk, çekiç ve cirit atma dallarında Türkiye genelinde 16 kulüpten tam 304 sporcunun yer aldığı Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde gerçekleştirilen Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası ve Spor Toto U18 Kulüpleri Atlamalar Ligi 1. Kademe yarışları 1 Mart tarihinde gerçekleştirildi.

Dereceye Giren İsimler

Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası ve Spor Toto U18 Kulüpleri Atlamalar Ligi 1. Kademe yarışlarının ilk gününde Özlem Becerek dis atmada kendisine ait ulan U20 Türkiye rekorunu 59.15 ile egale etti. İkinci günde yapılan çekiç ve sırık atma yarışmalarında ise Büyük Erkelerde Çekiç Atmada, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda milli takımı temsil edecek olan sporculardan Özkan Baltacı 76,54’lük derece ile birinci olurken 76,53 ile Eşref Apak ikinci oldu.

U18 Kadınlar çekiç atmada ise Mersinli sporcu Hira Öztoprak 62,35’lik derece ile U18 Avrupa barajın geçmeyi başardı. İki gün boyunca birbirinden çekişmeli mücadelelerin sahne aldığı şampiyonun sonunda sporcuların ödüllerini Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan takdim etti.

Şampiyonada kadınlar 18 yaş altı disk atma’da birinci İlayda Şevval Kurt, ikinci Sudenaz Çetin üçüncü Emine Yaman olurken kadınlar 18 yaş altı gülle atmada birinci Özlem Tohumcu ikinci Özlem Özcan üçüncü Safara Canseven oldu

Kadınlar 20 yaş altı disk atmada birinci Gülcan Uzun, ikinci İrem Aydın üçüncü Feride Yeliz Hoşaf oldu. Kadınlar 20 yaş altı gülle atmada ise birinci Pınar Akyol ikinci Büşra Hatun Ekinci üçüncü Zeynep Hilal Adıgüzel oldu.