ŞAMPİYONADA TEK KİŞİ 2 MADALYA

Mersin’de Avrupa Şampiyonaları düzenlenmeye devam ediyor. Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Başarılı atletler hem kendilerini hem de ülkemizi gururlandırdılar. Bir bir sonuçlar açıklanıyor ve kazananlar belli oluyor. Mersin’de heyecanlı süreç devam ederken başarılı genç Mert Efe Kılıçer iki ödül birden alarak çifte gurur ve sevinç yaşadı.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası gençler kategorisinde Mert Efe Kılıçer hem gümüş hem de bronz madalya kazandı. Genç yetenek Mert Efe bundan sonraki adımının olimpiyatlar olmasını istiyor. Hem kendini hem de ülkemizi orada temsil edip Türk Bayrağını gururla taşımak istediğini belirten Mert Efe bunun için tüm çalışmalara hazır olduğunu ve olimpiyatlar için var olan enerjisini kullanmak istediğini belirtti.

Kuzeninin bu spor ile ilgilenmesiyle bu alana merak salan ve 7 yıl önce başladığı serüvende şimdi bu noktalara gelen Mert Efe’nin yolu uzun ve çok açık.

CİMNASTİK ARTIK DAHA POPÜLER

Cimnastik sporu artık ülkemizde daha popüler hala geldi ve daha göz önünde. Özellikle son yıllarda milli atletlerimiz ödüller ile ülkemizi ve kendilerini gururlandırırken bu spor dalına karşı kayıtsız kalmak imkansız.

MERT EFE’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Genç yetenek ve 2 madalyalı Mert Efe kazandığı dakikalardan sonra basın mensuplarına oldukça samimi açıklamalarda bulundu. Başarısının sırrının sıkı çalışma ve düzenli olmasından kaynaklı olduğunu belirten Mert Efe bundan sonraki adımının ve ödülünün olimpiyatlarda olmasını istiyor.

“5 ay Kayseri’de Avrupa Şampiyonası’na çalıştık. Bunun bir ayında hocamızla 4 ayında ise evde online şekilde çalıştık. Avrupa Şampiyonası’nın tarihi belli olunca 2 ay Bolu’da kamp yaptık. Orada sabah akşam çalıştık. Avrupa Şampiyona’sının Mersin’de düzenlenmesi bizim için çok büyük bir şanstı. Sürekli yarıştığımız bildiğimiz bir salondu. İyi bir performans sergiledik. İki madalya aldık. Bu benim için anlatılmaz bir gurur ve mutluluk.”

Çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Mert Efe, “Bundan sonraki hedefim olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandırmak. Bu hedef için çalışmaya devam ediyoruz. Sabah akşam çalışıyoruz. İzin alıp antrenmanlara devam ediyoruz. Güzel hazırlanıyoruz. Hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.” diyerek açıklamasını bitirdi.

Genç yetenek Mert Efe’nin antrenörü Mehmet Bilgin’de bu sonuçtan oldukça memnun ve mutluydu. Genç öğrencisiyle 7 yıl önce tanıştığını ve o günden beri azimle, özenle ve titizlilikle çalıştığını dile getiren Mehmet Bilgin’de açıklamalarda bulundu.

“Mert’le 7 yıldır birlikte çalışıyoruz. İlk zamanlarda böyle büyük hedeflerimiz yoktu. Öncelikli hedefimiz iyi eğitim verip iyi bir sporcu yetiştirmekti. Mert’in gelişimi bizim hedeflerimizi büyüttü. Avrupa Şampiyonası’ndan önce katıldığı 3 uluslararası turnuvada altın ve gümüş madalya kazanmıştı. Avrupa Şampiyonası’nda gümüş ve bronz madalya alarak bizleri gururlandırdı. Sporda başarı azim ve sabırdan geçiyor. Biz de olimpiyatlar için azimle çalışıyoruz.”