RAFTİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MERSİN’DE

Türkiye Rafting Federasyonu 2022 yılında ki faaliyet programı içinde ilk kez Rafting Türkiye Şampiyonası 1. Ayağı Mersinde ilk kez yapılacak.

Türkiye Rafting Federasyonu 2022 yılında 24 ve 27 şubat tarihleri arsında Mersin’ de ilk kez düzenlenecek olan Rafting Türkiye Şampiyonası için hazırlıklara başlandı.

Rafting Türkiye Şampiyonası için hazırlıklara başlanırken yarışmanın 1. Ayağı için Mersin’ in Silifke ilçesinde bulunana 13 Kilometrelik Göksu Deltasın’ da rafting parkurunda gerçekleştirilecek.

Yarışmanın 1. Ayağında Türkiye’ nin her yerinden katılımcıların olması beklenirken erkek, kadın, Mix ve para raftingi de yapılacak.

ÇUKUROVA BASKETBOL KULÜBÜ 87 – 68 BEŞİKTAŞ HDI SİGORTA

Euro Basketbol Kulübü Herbalife Nurtrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 11 haftasında ağırladığı siyah beyazlı takım Beşiktaş HDI Sigortayı 87 – 68 mağlup ederek sahan galibiyet ile ayrıldılar.

Çukurova Basketbol Kulübü siyah beyazlı takım Beşiktaş galibiyeti ile ligde ki galibiyetini 8’i çıkararak son 3 maçını da kazanarak yeni bir Seri yakalamış oldular.

Servet Tazegül salonun da oynana karşılaşmada Çukurova Basketbol Kulübü maçın ilk ve son çeyrekleri hariç 2. Ve 3. Çeyrekte ki oyuncuları ile rakipleri siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ı farklı mağlup etmesini bildiler.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde 22 – 19 geride kapatan Çukurova Basketbol Kulübü ikinci çeyrekte siyah beyazlı takım ile arada ki puan farkını 1’ e kadar indirerek karşılaşmada ilk yarıyı 43 – 44 geride tamamlamış oldular.

Karşılaşmanın ikinci yarısına çok iyi başlayan Çukurova Basketbol Kulübü 29 sayı bulduğu sette rakibi siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ a ise sadece 7 sayı atmalarına izin verdiler. 3. Çeyrekte rakibi ile arada ki farkı bir hayli açan Çukurova Basketbol Kulübü son çeyreğe 72 – 51 ile önde giren taraf oldular.

Çukurova Basketbol Kulübü son çeyrekte de üstünlüklerini korudukları mücadelede sahadan 87 – 68 ile üstün olarak ayrıldılar.

Ev sahibi takım Çukurova Basketbol Kulübün’ de Tiffany Kiara Hayes 25 sayı, Jasmine Loretta T 23 sayı, Quanitra Hollingsworth 16 sayı, Shavonte Sade Z 9 sayı, ürettiler.

Konuk siyah beyazlı takım Beşiktaş HDI Sigorta’ da ise Ilze Jākobsone 19 sayı, Erica McCall 14 sayı, İlayda Güner 10 sayı, Özge Yavaş 8 sayı, İrem Naz Topuz 6 sayı katkısı sağladılar.

MERSİN’E 4 YENİ GENÇLİK MERKEZİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ‘Nun desteği ile Mersin’ e 4 yeni gençlik merkezi yapılacak.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre imzalanan protokol anlaşması ile Mersin ‘in Yenişehir, Toroslar, Akdeniz ve Tarsus ilçelerine yeni 4 adet gençlik merkezi yapılacak.

MERSİN ERDEMLİ’DE ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN SPOR

Mersin ‘İn Erdemli ilçesinde Kadın ve Aile Danışmanlığı Merkezi tarafında yürütülen Özel Çocuklar için spora Aileler den yoğun ilgi var.

Özel çocukların fiziksel ve ruhsal anlam da gelişmelerine yardımcı olacak olan onların gelişimlerine destek olan Spor terapisi ile hayata tutunmalarına yardımcı oluyorlar.

Erdemli’ de hazırlanan özel Spor merkezinde özgürce hareket eden çocuklara birçok spor dalında eğitim veriliyor.