Ümit Milli

Potanın Perileri Mersin Kampında

Potanın perileri olarak da bilinen U-20 Ümit Milli Takımı Mersin’de kampa girdi. Kampın tamamlanma tarihi ise 8 Şubat Cumartesi olarak belirlendi.

Mersin’de kampa giren U-20 Ümit Milli Takımı, 3 Şubat Pazüartesi gün İtibariyle kamp sürecine başladı. Hazırlıklarını Servet Tazegül Spor Salonu’nda gerçekleştiren potanın perileri ekibi, 2020 Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Grup çalışmalarını 19 kişilik kadrosuyla sürdüren ekibimiz, bugün itibariyle çalışma kampını sonlandıracak.

Bugüne kadar tüm çalışmalarını Mersin’de sürdüren ay yıldızlı ekibimizin başında ise U-20 Ümit Kadın Milli Takım’ın antrenörü olan Hasan Çağrı Özek yer alıyor.

Kampla ilgili değerlendirmede bulunan takım antrenörü Hasan Çağrı Özek, hedeflerinin Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunun da altını çizerek, oynayacakları her maçta en iyi şekilde temsil etmek istediklerini ekledi. 19 kişilik bir kadro açıkladıklarını belirten Özek, “2002’li olup kadromuza dahil edeceğimiz isimler var. Yazın bir tane daha kamp yapacağız. Şu anda bir sporcumuz Amerika’d okuyor” dedi.

Takımın açıklamış olduğu 19 kişilik sporcu listesinde ise şu isimler yer alıyor:

Rohani Zilan Kıran, Buket Ünal, Nisa Yalçın, Elif Bayram, Yağmur Yıldız, Senay Zeybek, Işılay Eğin, Duygu Özen, Doğa Adıcan, Aleyna Baday, Mısra Albayrak, Miray Balotu, Gökşen Fitik, Şevval Akalan, Kardelen Gezgin, Şuğranur Hatice Sönmez, Ceren Taylan, Öykü Taşkın, Aysude Yıldıztekin