MİLOT RASHİCA GALATASARAY İÇİN BEKLENİRKEN KARA KARTAL OLDU

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan 27 yasındaki Kosovalı oyuncu Milot Rashica takıma geri dönmesi beklenirken büyük bir sürpriz yaşandı.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın geçen sezon kiralık olarak İngiliz ekibi olan Norwich City den kadrosuna katmış oldukları 27 yasındaki Kosovalı oyuncu Milot Rashica yeni sezon da gene sarı kırmızılı formayı giymesi beklenirken uçakta kartal işareti ile Beşiktaş ‘ın yolunu tuttu.

Galatasaray’ ın 27 yasındaki Kosovalı oyuncu Milot Rashica yı öndelikleri halinde tutmaması sonrasında transfer sürecinde ağır kalmaları ve farklı isimleri Tete ve Hakim Ziyech transferleri sonrasında Kosovalı oyuncu da sürpriz bir transfer çalımı ile kendisini Beşiktaş da buldu.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın sürpriz bir hamle ile yoğun gizlilik içinde yürüttükleri transfer de 27 yasındaki Kosovalı oyuncu Milot Rashica yı alıp siyah beyazlı formayı giydirdiler.

Yeni sezon öncesinde bireysel olarak antrenmanlarına devam eden İngiliz ekibi Norwich City ye de rest çekerek Galatasaray’ da oynamak istediğini ileten Kosovalı oyuncuya sarı kırmızılı takımın bu yaptığı hiç olmadı. Adeta Gedson Fernandes transferinde olduğu gibi inanılmaz bir transfer çalımı yiyen sarı kırmızılı takım gerçek ihtiyaçlarını görmezden gelerek biraz popülist transferler yapmaları aidiyet duygusu duyan oyuncuyu kaptırmaları bu sezonki en büyük yanlışlarından birisi oldu.

MİLOT RASHİCA ARTIK KARTAL OLDU

Üç büyüklerin birbirlerine çalımlarıyla boyut atlayan transfer döneminin son sürprizine Beşiktaş imza attı, Milot Rashica’yı kadrosuna kattı.

Siyah beyazlılar, geçen sezon kiralık olarak Galatasaray’da forma giyen 27 yaşındaki Kosovalı oyuncuyu İstanbul’a getirip sağlık kontrolünden geçirdikten sonra 4 yıllık sözleşme imzaladı. Rashica hamlesiyle Galatasaray’dan Halil Dervişoğlu transferinin bir nevi rövanşını da fazlası ile almış oldular.

Siyah beyazlı takımın sağ çizgisinde çok önemli bir ihtiyaç ile doğur bir transfer olarak kadroya kazandırılan 27 yasındaki Kosovalı oyuncu Milot Rashica yeni sezonda Beşiktaş ın oyununda en önemli kozlarından birisi olacak.

Sağ çizgi de Valentin Rosier ile önlü arkalı iki isim rakiplerin en korkulu isimleri olacaklar.

Set oyununda hem hücum ham savunmada topun değerini bilen kolay kolay orta yapmayan golcü ve pasör kimliği ile siyah beyazlı takımın kadrosuna kattığı bu sezon ki en önemli transferlerden birisi oldu.

GALATASARAY BÜYÜK BALIĞI KAÇIRDI

Sarı kırmızılı takımın yeni sezon öncesinde kadrosuna katması gereken ilk isimlerden birisi olması gereken 27 yasındaki Kosovalı oyuncu Milot Rashica yı rakibi Beşiktaş kaptırdılar.

Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk’un ısrarla kadrosunda görmek istediği yıldız oyuncu Rashica geçen sezon hücum ve savunmada verdiği katkı ile Şampiyonlukta büyük pay sahibi olurken yeni sezonda da büyük ihtiyaç duyulan bir isim olmasına rağmen sarı kırmızılı yönetimin büyük becerisi ile elleri ile parlattıkları oyuncuyu ezeli rakiplerine servis ettiler.