Milli Volyebolcu Ebrar Karakurt Sezon Sonu Takımından Ayrılıyor

İtalya Ligi yarı final serisi ilk maçında, Ebrar Karakurt’ un forma giydiği İtalyan Igor Gorgonzola Novara ile Imoco Conegliano karşılaşması sonrasında Ebrar Karakurt, kulüp başkanı ile koridorlarda kavga etti.

Novara’nın Imoco Conegliano’ya 3 – 0 yenildiği İtalya Serie A 1 Ligi yarı final serisi 1. maçının ardından koridorlarda tartışma yaşandı.  İtalyan ekibi Novara’ nın kulüp başkanı Leonardi ile Milli Voleybolcumu Ebrar Karakurt maç sonunda karşı karşıya gelerek tartıştılar.

İtalyan ekibi Novara’ nın kulüp başkanı Leonardi Ebrar Karakurt maç sonunda profesyonel olamadığını dile getirdi. Milli Voleybolcumu Ebrar Karakurt İtalyan ekibi Novara‘ nın kulüp başkanı Leonardi’ nin bu sözleri karşısında sinirlenerek İtalyan yöneticiye yüksek sesle bağırarak aynı şekilde karşılık verdi.

Başkan ve oyuncunun karşılıklı birbirlerine hoş olmayan sözlerin söylendiği ve bu tartışmanın basın toplantısı odasının yanında olduğu için tüm medya mensubu ekibinin de olaya çok yakından şahitlik ettiler.

Milli Voleybolcumu Ebrar Karakurt İtalyan ekibi Novara’ nın kulüp başkanı Leonardi sarasında geçen bu tartışma sonrasında sezon sonun da takımdan ayrılması bekleniyor.

23 yasındaki Milli Voleybolcumuz Ebrar Karakurt önümüzdeki sezon Rusya takımlarından Lokomotiv Kaliningrad’ a transfer olması bekleniyor.

EBRAR KARAKURT NOVARA İLE NELER YAPTI?

Milli Voleybolcumu Ebrar Karakurt İtalyan ekibi Novara ile Serie A1 de play Off’ lar dan önce normal sezonu 5. Sırada tamamladılar. İtalya Serie A1 de bu sezon 26 karşılaşmada 19 galibiyet 7 mağlubiyet alırken 51 puan ile 5. Sırada yer almışlardı.

Play – Off ‘a katılma şansı elde eden İtalyan ekibi Novara ile ilk maçında Chieri ’76 ile karşı karşıya gelirken rakibini 3 – 2 setler de üstünlük sağlarken ikinci maçı da 3 – 0 setler de üstünlük sağlayarak adını bir üst tura yazdırdılar.

Çeyrek finali geçen Milli Voleybolcumu Ebrar Karakurt İtalyan ekibi Novara yarı final de rakibi Imoco Conegliano oldu. Çeyrek Final ilk maçında rakibine setler de Imoco, Novara’ yı 1. Set 25 – 16, 2. set 25 – 22, 3. Set 26 – 24’lik setlerle 3 – 0 yenmeyi başardı. Bu sonuçla Imoco seride durumu 1 – 0’ a getirmiş oldular.

EBRAR SEZON SONUNDA RUSYA YOLCUSU GİBİ

23 yasındaki Milli Voleybolcumuz Ebrar Karakurt İtalyan ekibi Novara’ nın kulüp başkanı Leonardi sarasında geçen bu tartışma sonrasında sezon sonun da takımdan ayrılması bekleniyor.

İtalyan ekibi Novara ile sezon sonu da zaten sözleşmesi sona ermesi nedeni ile de takımdan ayrılması kolay olacak olan Milli Voleybolcumuz Ebrar Karakurt Rus takımlarından Lokomotiv Kaliningrad’a imza atacağı söyleniyor.

Kariyerine Rusya’ da devam etmesi yüksek olan Ebrar Karakurt için Lokomotiv Kaliningrad ile yeni bir meydan okumaya hazırlanacak.