Mersinli Genç Kulaçlar Milli Takıma Seçildi

Türkiye Yüzme Federasyonun Edirne’de düzenlediği  uluslararası 3. Edirne Cup ve Yüzme Milli Takımı Seçmelerinin tamamlanmasının ardından Mersinli yüzücülerden Atakan Malgil, Eren Sezgin, Nisa Gül Serdar ve Beste Özkan Yüzme Milli Takımına seçildi. Milli Yüzücülerden 2’si  Uluslarası 3.Edirne Kupasında elde ettikleri dereceler ile Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasında 2 İsim

Türkiye Yüzme Federasyonu‘nun Edirne’de düzenlendiği Uluslararası 3.Edirne Kupası ve Genç Açık Yaş Uzun Kulvar Milli takım seçme yarışları sonucunda Mersinli 4 yüzücüde dereceye girmeyi başardı ve 2 Milli Yüzücü Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Uluslararası 3.Edirne Kupası ve Genç Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmeleri 3-6 Mart 2022 tarihleri arasında Edirne’de düzenlendi. Mersinli Milli Yüzücüler Atakan Malgil, Eren Sezgin, Nisa Gül Serdar ve Beste Özkan gösterdikleri performansların ardından dereceye girerek Milli takıma girmeye hak kazandılar.

Heyecan dozu yüksek geçen yarışmalarda 400 Metre karışıkta 4:24,37’lik derece yapan Atakan Malgil, Açık Yaş Türkiye Şampiyonu oldu ve 17-18 yaş yeni Türkiye rekorunu kırmayı başardı. Malgil, böylece  Dünya Gençler Şampiyonası, Avrupa Gençler Şampiyonası, Balkan Gençler Şampiyonası ve İslam Oyunlarında ülkemizi temsil edecek.  

200 metre Kelebeklemede 2:03,37’lik derece yakalayan Eren Sezgin, Türkiye Gençler Şampiyonu oldu ve ülkemizi  Balkan Gençler Yüzme şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

200 metre Kelebeklemede 2:18,81’lik derecesiyle Türkiye Gençler Şampiyonu olan Nisa Gül Serdar, ülkemizi Balkan Gençler Yüzme şampiyonasında temsil edecek.

1500 metre serbestte 17: 12,97’lik derece elde eden Beste Özkan ise Türkiye Gençlerde ikinci oldu ve Avrupa Gençler B takım barajını geçerek büyük bir başarı elde etti.

Şehtamlı Belediye Spor Kulübünden 3 Milli Yüzücü

Şehtamlı Belediye Spor Kulübü Milli sporcularından Kaan Kara, Barış Şahin ve Beril Öztürk’de Uluslararası 3.Edirne Kupası ve Genç Açık Yaş Uzun Kulvar  Milli takım seçmeleri sonrasında Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasına katılımaya hak kazandılar.

Uluslararası 3. Edirne Kupası ve Yüzme Milli takımı seçmeleri müsabakalarının tamamlanmasının ardından Uluslarası organizasyonlarda ülkemizi temsil edecek Genç kulaçlar belli oldu. En köklü ve prestijli organizasyon arasında yer alan Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasına 3 Şehtamlı Belediye Spor kulübü milli yüzücüleri de katılmaya hak kazandı.

Kaan Kara, 100 Metre kurbağalamada disiplininde 01:03,88’lik derece yaparak A Final Açık kategorisi Türkiye 2.si olurken, Gençler Kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Başarılı derecesiyle 2022 Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Barış Şahin, 200 Metre sırt üstünde 02:06,05’lik derece yaptı ve Gençler kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası biletini kaptı.

Beril Öztürk ise 50 Metre kurbağalama disiplininde 33,84’lük dereceyle Gençler kategorisinde Türkiye 2.si oldu ve Balkan  Gençler Yüzme Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.