Mersin’de Spor Alanları Değişiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın gençlerin ve farklı yaş gruplarında Mersinli vatandaşların kullanımına açmak amacı ile spor tesisleri inşası ve hali hazırda var olan spor alanlarında da iyileşme çalışmaları yapmaya son hızda devam ediyor.

Homurlu Sahası %95 Tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer’in, Mersin’i spor kenti yapma hedefleri son hızda devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda meydana getirilen yenileme ve tadilat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ekipler, Akdeniz ilçesinde yer alan “Homurlu Mahallesi Futbol Sahası” ve çevresinde yenilenme çalışmalarının yüzde 95’ini gerçekleştirdi. Hızlı bir şekilde devam eden yenilenme çalışmalarının kısa süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Saha yapımı bittikten sonra mahalle halkına hizmet vermeye başlayacak. Çalışmalar kapsamında binanın soyunma odalarından odalar içerisinde bulunan duşlara kadar birçok farklı alan yenilendi. Seyirciler için de çelik seyirci tribünü ve oyuncu hakem kulübelerinin de tekrardan yapılması ile saha etrafında bulunan direk ve tek işleri de tamamlandı. Çatılı çelik tribün yapımı, hizmet binasında tadilatlar, yedek kulübesi ve hakem kulübesi yapımı, futbol sahası etrafın da bulunan tel çit yapımı işleri gibi elektrik ve aydınlatma işlemleri de ekipler tarafından tamamlandı.

“Mersin’i spor kenti yapma yolunda çok önemli adım atıyoruz.”

Mersin’in sporun gelişimi konusunda gösterdiği bu büyük çabayı vurgulayan Başkan Vahap Seçer, “Mersin, Türkiye’deki ve dünyadaki lokasyonuyla aslında sporda başarıdan başarıya koşabilecek bir kent. Bunun yanında spor turizminin de fevkalâde yapabileceği, özellikle kış mevsimlerinde her alanda, her disiplinde sporcuların rahatlıkla burada kamplar kurabileceği, çalışmalar yapılabileceği imkanlar sunan bir kent.

Bu potansiyeli açığa çıkaracak bazı projelere, projeksiyonlara, yatırımlara ihtiyaç var. Saha yapacaksınız, tesis yapacaksınız, konaklama yerleri yapacaksınız, her branş için antrenman alanları yaratacaksınız. İşte o zaman Mersin’i spor kenti yapma yolunda çok önemli adım atarsınız” açıklamalarında bulundu.

Başkan Seçer, Mersin’i spor kenti yapmak için çok fazla uğraştıklarını “En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kent genelinde sadece merkezde değil, Anamur’dan Tarsus’a kadar çok yönlü potaları semtlerde, mahallelerde uygun bulduğumuz, yer sorunu olmayan bütün bölgelerde yaygınlaştıracağız.

Semtlerde çocuklarımızın ne kadar çok spor yapabileceği, kötü enerjilerini dışarıya atabileceği alanlar yaratırsak o kadar mutlu bir kent yaratabileceğimizi düşünüyorum” sözleri ile ifade etti.