Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu Türkiye Şampiyonu Oldu

Yenişehir Belediyesinin destekçisi olduğu Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası’nın finalinde Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu ile İzmir Rota Koleji karşı karşıya geldi. Heyecan dolu geçen final karşılaşmasında Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu, İzmir Rota Koleji’ni devirerek kupaya uzanan taraf oldu. Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokuluna başabaş geçen karşılaşmanın ardından kupası takdim edildi.

Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu Kupasını Aldı

Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu, Türkiye Şampiyonası finalinde İzmir Rota Koleji’ni yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Yenişehir Belediyesi’nin desteklediği Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası Aksaray’da düzenlendi. Toplam 8 takım Türkiye şampiyonlığu için mücadele verdiği turnuvada Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu, yarı finallerinde gösterdiği başarılı performans ile finale yükselme başarısı göstermişti. Yarı final maçlarını rakiplerine şans tanımadan geçmeyi başaran Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu, yarı finallerde rakiplerine set vermemişti ve rakiplerine üstünlük kurduğu maçları geçerek adını finale yazdırmıştı.

Aksaray’ın ev sahipliği yaptığı Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası finalinde İzmir Rota Koleji ile karşılaşan Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu, yarı finallerdeki başarısını final maçına da taşıdı. Heyecan dozu yüksek geçen zorlu karşılaşmada Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu, İzmir Rota Koleji’ni yenerek Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonu oldu ve kupaya uzanmayı başardı. Turnuva boyunca iyi bir mücadele örneği gösteren Mersin ekibi, büyük bir başarıyı gerçekleştirmiş oldu. Başabaş geçen ve izleyenlerin keyif aldığı mücadele sonrasında düzenlenen Kupa seromonisinde  Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu kupasına kavuşurken, dereceye girenlere madalyaları takdim edildi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’ten Tebrik Mesajı

Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası finalinin ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu’nu tebrik etti. Elde edilen başarıdan dolayı mutluluğunu dile getiren Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu’na yaşattıkları gurur sebebiyle teşekkür etti. Çukurova Basketbol Kulübü Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol takımının Bitci Kadınlar Türkiye Kupasını aldığını hatırlatan Başkan Özyiğit, Pirireis Ortaokulu’nun Türkiye Şampiyonluğu ile birlikte bir günde iki mutluluk yaşadığını ifade etti. Final öncesinde Mersin Yenişehir Pirireis Ortaokulu takımıyla konuştuğunu söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı, oyunculara destek verdiğini  ve kupayı kazanmaya inanan bir takım gördüğünü ifade etti.

Yenişehir Belediye Başkanı olarak bir çok alanda Mersin şehrini desteklemeye devam edeceğini söyleyen Abdullah Özyiğit, sportif faaliyetlerin çocuklar ve gençler için ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yaptı. Sportif faaliyetlerde çocukları daha fazla imkan sağlayacaklarını dile getiren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, finale kadar olan yolda emeği geçen her öğretmene ve her oyuncuya teşekkürünü iletti. Mersin şehrinin bu tarz başarılara her zaman ihtiyacı olduğunu dile getiren Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin spor kulüplerine her kulvarda başarı dileklerini iletti.