Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Kazanmak İstiyor

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, bu sezon Kadınlar Basketbol Ligi’ne iyi bir başlangıç yapamamıştı.

İlk maçını kendi sahasında Botaş’a karşı oynayan Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol, bu maçtan galibiyetle ayrılmayı başarmıştı. İkinci, üçüncü ve dördüncü maçlarını sırasıyla Nesibe Aydın Spor Kulubü, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye karşı oynayan turuncu beyazlı takım, bu maçların hepsinden mağlup olarak ayrılmıştı.

Bu mağlubiyet serisinden sonra Mersin ekibinde Olcay Orak, başantrenör olarak takımın başında göreve başlamıştı. Başantrenör Olcak Orak yönetiminde Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, sırasıyla Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü, OGM Orman Gençlik, İzmit Belediye Spor Kulübü, Kayseri BB, Hatay Büyükşehir Belediye Spor ve Elazığ İl Özel İdare Basketbol takımlarıyla mücadele etti ve bu altı maçın hepsinden galibiyetle ayrılmayı başardılar.

Turuncu beyazlı takım böylelikle, Kadınlar Basketbol Ligi’nde oynamış olduğu 10 maçta 7 galibiyet ve 3 mağlubiyet alarak 17 puan toplamayı başardı ve ligde kendine 4. sırada yer buldu.

Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, sıradakini maçını Galatasaray ile oynayacak. Turuncu beyazlı takım, bu maçıda kazanarak üst üste yedinci maçındanda galibiyetle ayrılmak istiyor.

Kulüp Başkanı Ali Adalıoğlu’ndan Açıklamalar

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Ali Adalıoğlu, Galatasaray maçı öncesi birtakım açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’den sonra ligin en güçlü takımı Galatasaray ve bu yüzden güçlü bir rakibe karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirten Başkan Ali Adalıoğlu, çekişmeli bir maç olacağını ve belki de maçın uzatmaya bile gidebileceğini söyledi.

Son haftalarda iyi bir seri yakaladıklarını vurgulayan Başkan Ali Adalıoğlu, takıma ve antrenör Olcay Orak’a güvenenin tam olduğunu belirtti.

Maçı Kazanabiliriz

Kadınlar Basketbol Ligi’nde 9 Aralık Çarşamba günü Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi ile Galatasaray Kadın Basketbol Takımları karşı karşıya gelecek.

Bu maç öncesinde Kulüp Başkanı Ali Adalıoğlu, yakaladıkları başarılı galibiyet serisini sürdürmek istediklerini ve zor da olsa Galatasaray’a karşı kazanmak için şanslarının olduğunu belirtti.

Takımda hem genç hemde deneyimli sporcuların oldunu söyleyen Başkan Ali Adalıoğlu, ligin sonuna kadar mücadele etmekten vazgeçmeyelerinin altını çizdi.