Mersin Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Play-Off’u Hedefliyor

Mersin Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, play-off hedefine bir adım daha yaklaşmak için mücadele veriyor. Takım, hafta sonu Bosna 34 ile yapacağı maç için hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Kadınlar 1. Ligi takımlarından Mersin Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı hafta sonu Bursa 34 Spor Kulübü ile karşılaşacak. Mersin Takımı, Bosna 34 için hazırlıklarına tam gez devam ediyor. Son yaptığı Urla Belediyesi maçında 30 sayı farkla galibiyet sevinci yaşayan Güney ekibi, morallerini topladı.

Urla’yı 30 Farkla Yenmek Çok Zor

Mersin Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Güray Kurtuluş, geçen hafta gerçekleşen Urla Belediyespor ve Pazar günü oynayacakları Bosna 34 Spor Kulübü müsabakası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güray Kurtuluş, yaptığı açıklamalarda “Urla yeri itibariyle sonuncu bir takım. Ama Urla çok iyi bir takım. Devre arasında takviye yaptılar. Antrenörleri değişti. Biz haricinde herkesi yenmişti Urla takımı. Biz gerçekten iyi bir ivme yakaladı. Urla’yı deplasmanda 30 sayı farkla mağlup ettik. Orada Urla’yı 30 sayı farkla yenmek çok zor. Bunu başardık. İyi bir performans sergiledi oyuncularımız. Onları tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bosna’yı Yenmek İçin Her Şeyi Yapacağız

Başarılı antrenör “Bosna sezonun ilk yarısında 11 sayı farkla yendiğimiz bir takım” diyen Güray Kurtuluş, “Onlar 8 galibiyetteler. Biz ise 9 galibiyetteyiz. Play-off için birbirimizi zorluyoruz. Bursa ile çekişeceğimizi hesaplıyoruz ama Bosna’da iyi bir takım. Deneyimli bir takım. Gençlerimizle galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. İki çifte lisanslı sporcumuz bu maçta olamayacaklar. Olsun. Biz onlar olmadan burada Mardin’i yendik. Pazar günü 14’te Bosna’yı yenmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Önlem Almamız Lazım

Antrenör Kurtuluş, Bosna 34 müsabakasında alacakları önlemler ile ilgili “Bosna’da 2-3 tane çok deneyimli oyuncular var. Her maç 30 bandında sayılar atıyorlar. Çok iyi bir forvetleri var ismi Dilek. Tabi önlemini almamız lazım. Her maç attığı sayı bandının yarısını yememiz lazım ki galibiyetten ayrılalım. Bol bol videolar izleyerek gereken önlemi alacağız” dedi.