Mersin FK’nın Yeni Sezondaki Hedefleri Büyük

Bir dönem Süper Lig’de yer alan Mersin FK; önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de sahne alacak. Kadrosunu güçlendirmek ve bir an önce eski günlerine dönmek isteyen Mersin FK; transfer çalışmalarına devam ediyor.

Bu noktada, sezonun başlamasına kısa bir süre kala Sedat Yahşi transfer edildi. Sağ bekte forma giyen oyuncu; kalitesiyle Mersin FK’ya çok şey katacak. Geçtiğimiz sezon Çengelköyspor’da top koşturan oyuncu; Mersin FK’ya katılmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

Mersin FK Şampiyon Olmak İstiyor

Kötü günleri geride bırakan Mersin FK; yeni sezonun hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Macit Özcan Tesisleri’nde yapılan çalışmalar ile beraber takımın sezona hazır bir şekilde girmesi amaçlanıyor. Mavi beyazlılar; Sedat Yahşi dışında başka isimleri de kadrosuna katmak istiyor. Bilhassa iki önemli isim ile temas halinde olan Mersin FK; önümüzdeki günlerde herkesi şaşırtacak türden transferlere imza atabilir.

Mersin FK’yı bu sezon deneyimli teknik adam Koray Erçin Çelikkaya çalıştıracak. Çelikkaya; hem yeni sezon hazırlıkları hem de takımın hedefleri hakkında bilgi verdi. Her şeyden önce, tüm futbolcuların son derece istekli olduğunu dile getirdi. Herkesin bir an önce sahaya çıkmak adına sabırsızlandığından bahsetti. Bunun yanı sıra, başkanları ve sportif direktörleri sayesinde transferde en iyisini yapmak adına uğraştıklarından bahsetti. Mersin FK’nın bir aile olduğunu vurguladı. Bu takıma gelecek oyuncunun her şeyden önce takımdaşlık duygusunu bozmayacak birisi olması gerektiğini ifade etti.

Mersin FK Önümüzdeki Sezon Üçüncü Ligde Yer Almak İstiyor!

Koray Erçin Çelikkaya; geleceğe umutlu bakıyor. Mersin’in Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olduğunun farkında! Bu yüzden, bu şehrin futbolda da temsil edilmesi gerektiğine inanıyor. Mersin FK’nın en kısa sürede üçüncü ligde yer alması gerektiğini düşünüyor. İki sezon önce İçel İdman Yurdu’nun üçüncü lige çıkmasının kendileri için örnek teşkil ettiğini dile getiriyor. Bu noktada, takımının da İçel İdman Yurdu’nun bu başarısını tekrarlayacak kapasitede olduğunu düşünüyor.

Mersin FK; çalışmalarına yirmi gündür devam ediyor. Takımın kampı önümüzdeki günlerde başlayacak.