Tarsus İdman Yurdu

Mersin Ekibi Tarsus İdman Yurdu Samsunspor Ekibine 2-1 Mağlup Oldu

Süper Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan Tarsus İdman Yurdu ve Yılport Samsunspor ekibi karşı karşıya geldi. Müsabaka sonucunda ev sahibi Tarsus ekibi, lider rakibine 2-1 mağlup oldu.

Süper Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan Tarsus İdman Yurdu ve Yılport Samsunspor ekipleri kıran kırana mücadele verdiler. Mücadelenin sonucunda ise yüzü gülen taraf kırmızı beyazlı Samsunspor oldu.

İlk yarıda 1-0 önde olan Mersin ekibi, Yılmaz Can’ın rakibin kalesine gönderdiği meşin yuvarlakla moral bulmuştu. Fakat ikinci yarıda bastıran lider ekip, dakikalar 48’i gösterdiğinde Bahattin’in penaltı atışıyla durumu 1-1 berabere getirdi.

Maçın Skorunu Ahmethan Belirledi

Mücadeledeki baskın taraf olmayı maç bitimine kadar sürdüren kırmızı beyazlılar, dakikalar 71’i gösterdiğinde de Ahmethan’ın vuruşuyla 2-1 öne geçmeyi başardı.

Tarsus İlçe Stadı’nda oynana maçın sonucunda ise zirvede olan Yılport Samsunspor, 52 puanıyla koltuğunu korumayı başardı.

Temsilcimiz Tarsus İdman Yıurdu ise, aldığı yenilgiyle 28 puanda kaldı. Kıyasıya şampiyonluk mücadelesinin gerçekleştiği maç süresince iki ekibin de tatlı bir şekilde rekabet ettiği ise gözlerden kaçmadı.