Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK – Fenerbahçe Gelişim Karşılaşması

Gençlik ve Spor Kulübü Genel Koordinatörü Suat Özdal, 2020-2021 sezonu için Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in büyük destek gösterdiğini ve bu destek ile birlikte büyük bir yapılanmaya gidilen bölgesel lig için kadro oluşturuldu.

Fenerbahçe basketbol takımı bu ligin büyük bir parçası. Güzel işler yapan Fenerbahçe’den daha hızlı olduklarını söyleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK, yorgun olmalarına rağmen sporcularının isteğinin sahaya yansıdığını söyledi.

Suat Özdal bu süreçte kendilerine büyük destekler veren Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, Özgür Bey’e ve yönetim kurulana çok teşekkür etti.

Kazanacaklarını Biliyorlardı

Fenerbahçe ile oynanan maçı kazanmanın çok önemli olduğunu tekrarlayan Büyükşehir Belediyesi antrenörü İbrahim Sağdıç, Fenerbahçe’nin son haftalarda çok iyi bir performans gösterdiğini söyledi. Sahadan üst üste galibiyet ile ayrıldıklarını fakat kendilerinin bu maça özellikle mental olarak çok hazırlandıklarını ve bu maçı zaten kazanacaklarını bildiklerini söyledi. Sözlerine kazandıkları için mutlu olduklarını ekledi.

Büyükşehir Belediyesi takım kaptanı olan Cansu Yetiş ise galibiyetin takım için çok önemli olduğunu söyledi. Kulüp başkanlarına ve yönetimine teşekkür ederken rakibini ise mücadelesi için tebrik etti.

Üstünlüğü Hiç Bırakmadılar

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 8. Haftasında Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK ile Fenerbahçe Gelişim karşılaşması oynandı. Mersin Büyükşehir üstünlüğünü elden bırakmadığı maçtan 62-60 iki sayılık bir galibiyet ile ayrıldı.

Ligdeki ikinci galibiyeti bu maç ile almış oldu. Büyükşehir Belediye’den Robinson 16 sayı, 13 ribaund ile double double yapmış oldu. Fahriye ise 9 ribaund 21 sayı işe takımının galibiyet almasına katkı sağlayan diğer bir isim oldu.

Mersin’in ev sahipliğinde Mersin Üniversitesi Spor Salonu’nda oynan karşılaşmada yer alan ilk 5’ler ise;

Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediye Gençlik ve spor Kulübü: Cansu Yetiş, Avinar Kaya, Fahriye Bayraktar, Robinson, Deniz Aygül.

Fenerbahçe Gelişim: Doğa Adıcan, Merve Arı, Duygu Özen, Melike Gül duru, Cheslek

İlk periyodu 18-11 önde bitiren Mersin Büyükşehir, ikinci periyootta da iyi bir oyun sergiledi ve devre arasını 36-23 üstünlük ile sonlandırdı. Üçüncü periyotta da etkili oyununu elden bırakmayan Mersin Büyüşehir GSK 62-60’lık bir skor ile galibiyet aldı.