Mersin Büyükşehir Belediyesi Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi

Covid-19; insanların hayatını değiştirdi. Okulların 1.5 yılı aşkın süreyle kapalı kalması söz konusuydu. Çocuklar ve gençler; hem okullarından hem de sportif faaliyetlerden uzak kaldılar. Fakat, 2022 yılında olduğumuz şu günlerde karantina günlerinin artık geride olduğunu ifade edebiliriz. 2021 – 2022 sezonu; sportif faaliyetler bakımından bir hayli verimli geçti.

Mersin; Türkiye’deki spora meraklı insanların yaşadığı bir şehir olarak dikkat çekiyor. Bu güzel şehirde sporun yalnızca futboldan ibaret olmadığını ifade edebiliriz. Farklı sporlarda başarılı olan çok sayıda sporcu mevcut! Bilhassa Mersin’de yaşayan gençler ve çocuklar; sportif faaliyetler sayesinde kendilerini geliştirmek adına ellerinden geleni yapıyorlar. Spora verdiği destek ile takdir toplayan Mersin Büyükşehir Belediyesi; 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının son günlerine yaklaştığımız dönemde başarılı sporcuları ödüllendirerek bir kez daha takdir edildi.

Çok Sayıda Sporcuya Ödül Verildi

Düzenlenen ödül törenine şehrin önemli iş adamları, siyasetçiler ve parti temsilcileri katıldı. Bu anlamlı günde çocukları ve gençleri yalnız bırakmayan bürokratların tavrı takdir topladı. Mersin’in en önemli değerlerinin başında gelen ve spora verdiği destek ile diğer şehirlere örnek olan Büyükşehir Belediyesi; Türkiye şampiyonaları, Avrupa şampiyonaları ve hatta dünya şampiyonalarında derece alan ve madalya elde eden sporcuları ödüllendirdi. Bilhassa para ödülünün verilmesi; Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu işi ne kadar önemsediğini gösteren detaylardan yalnızca birisiydi.

Çeşitli rekorlar kıran ve birtakım dereceler alan sporculara ödüllerini bizzat takdim eden Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı Vahap Seçer; günün en çok yorulan ismi oldu. Bunun yanı sıra, protokol üyeleri de bazı sporculara ödüllerini sundular. Başkan Seçer; ödül töreninin tamamlanmasının ardından tüm sporcularla toplu fotoğraf çektirdi. Bu sayede, çocuklara ve gençlere ileride hatırlayabilecekleri türden güzel bir hatıra kaldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sporculara Destek Verecek

Başkan Vahap Seçer; her şeyden önce sporun insanları birleştirdiğine değindi. Bilhassa gençlerin spor yapmasının son derece önemli olduğunu ifade etti. Ancak, sporculara destek vermeden bu işin yürümeyeceğini dile getirdi. Siyasetçilerin en önemli amacının millete hizmet etmek olduğunu belirtti.

Başkan Seçer; ödül töreni ile ilgili birtakım istatistiklerden de bahsetti. 94 sporcu ve 65 antrenörün ödüllendirildiğini ifade etti. 2022 yılında 1 milyon 148 bin 200 lira tutarında ödül dağıttıklarını belirtti. Söz konusu ödül tutarını 2021 yılına kıyasla arttırdıklarını ifade ederken 2023 yılında çok daha büyük bir miktarı dağıtmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Başkan Seçer; Mersin’deki amatör kulüpleri desteklemek adına farklı projelerinin olduğunu söyledi. Ekim ayında söz konusu amatör spor kulüplerine gerekli desteğin yapılacağını dile getirdi. Bunun yanı sıra, her 13 ilçede her uygun okulda spor salonu yapmak istediklerini söyleyerek Mersin’deki çocukların ve gençlerin yüreklerine su serpmiş oldu.