Mersin, Antakya’yı Mağlup Etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Kadın Voleybol Takımı, kendi evinde konuk ettiği Antakya Belediyesi’ni 3-2 yendi. Ligin bitimine bir hafta kala Play-off’u garantilemiş oldu.

Türkiye 2. Lig Kadınlar Voleybol Ligi’nde mücadelesini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol takımı ligin bitimine tam bir hafta kala Antakya Belediyesi’ni konuk etti. Antakya Belediye ile karşılaşmasından 3-2’lik skor ile ayrıldı.

Mersin Büyükşehir Üstünlüğü Kaybetmedi

GSK Kadın Voleybol Takımı, ligin 17. Haftasında evinde ağırladığı Antakya takımı ile oldukça çekişmeli bir maç oynadı. Son haftaların en keyifli maçına sahne olan karşılaşmada ilk set uzatmalara gitti. Oldukça çekişmeli bir ilk sete şahit olan karşılaşmada 1. Seti konuk ekio Antakya Belediyesi önde tamamladı.

Büyükşehir ekibi, 1. Seti 29-27 geride tamamlarken 2. Sette rakibinin etkili smaçlar ile maçı 2-0’lık skora getirmiş oldu. 2. Seti 25-19 kazanan Antakya ekibi skorun verdiği rahatlıkla sevinirken Büyükşehir ekibi 3. Setteki başarısı ile seti 33-31 önde tamamladı.

2 ve 3. Sette performansını yükselten Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Kasın Voleybol Takımı karşılaşmadan üstünlük ile ayrılmak için elinden gelen her şeyi yaptı.

Karşılaşmanın son periyoduna önde giren Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Kasın Voleybol Takımı 4. Sette de liderliğini kaybetmedi ve 4. Seti ise 25-20 kazanarak maçta 2-2’lik bir eşitlik sağladı. Büyükşehir GSK Kadın voleybol Takımı, maç setini de 17-15 kazanarak ligin bitimine 1 hafta kala Play-off’u garantilemiş oldu.

Takımın Antrenörü Murat Oğuz ise çalışmalarının karşılıklarını aldıklarını ve maçtan 3-2 galibiyet ile ayrıldıklarını söyledi. Zorlu deplasmanlardan galibiyet ile ayrılmak istediklerini mutlu bir şekilde ilerleyen maçalara devam ettiklerini söyledi. Oyuncularının göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu söyleyen antrenör Murat Oğuz oyuncunun hepsini tebrik etti.

Filenin Yörükleri Galibiyet Arıyor

2. Lig Erkekler 3. Grup’ta yer alan kentin tek erkek voleybol takımı olan Kılıç Silifke İdman Yurdu ise evinde Antalya ekibi Korkuteli Belediyesi’ni ağırlayacak. Silifke Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı 3-1’lik skor ile konuk takım kazandı. Play-off yolunda havlu atan filenin yörükleri Nevşehir Belediyesi’ni konuk edecek.