Tarsus İdman Yurdu

Kırmızı Şeytanlar’ın Ayakta Alkışlanması Gerekiyor

Pozantı müsabakasının ardından maç sonrası değerlendirme yapan tecrübeli Teknik Direktör İbrahim Baş, 5 bin taraftarın akın etmesinin kenetleniş olduğunu dile getirdi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta 19’uncu hafta müsabakası için İçel İdman Yurdu ekibinin deplasman mücadelesinde Pozantı Gençlikspor ekibi ile karşı karşıya gelmişti. Kıran kırana gerçekleşen oyunun sonunda ev sahibi ekibini 2-0 yenilgiye uğratan İçel İdman Yurdu ekibi, galibiyete ise Hakkı Tosun’un atmış olduğu gollerle ulaşmayı başardı.

Müsabakanın ardından açıklama yapan teknik adam İbrahim Baş, Meski maçını binlerce insanın takip etmesine, Meski’ye destek çıkılmasına ve bunun yanı sıra Pozantı müsabakasında da taraftarın desteği ile yalnız kalınmamasına şehrin kenetlenişi tanımlamasını yaptı.

Bu beraberlik ve destek duygusunu yansıtan Kırmızı Şeytanlar ekibinin de ayakta alkışlanması gerektiğine dikkat çekti.

“Maça tek forvet ile çıktık”

Müsabaka öncesinde psikolojik bir maç olduğunu da bildiğini belirten hoca, “Maç psikolojik bir savaşın verildiği bir mücadele oldu. Maça tek forvet ile çıktık. Çünkü rakibimizin saha içerisinde neler yaptığını görmek istedik” ifadelerinde bulundu.