İngiltere Premier Ligi Türkiye’yi Unutmadı

İngiltere Premier Ligi Türkiye’de ki deprem felaketi sonrasında sesiz kalmayarak üzüntümüzü paylaşırken depremden dolayı etkilenen aileler için de 1 milyon sterlin bağışta bulunacağını açıkladılar.

İngiltere Premier Ligin’ de ki bu hafta oynanacak olan karşılaşmalara ise ayrıca takımlar kollarında siyah bant ile çıkacaklar.

DEPREMDEN ETKİLENENLER İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin ardından spor camiası bütün renkleri ile tek yürek olarak depremzedelerin yaralarını sarmaya hep beraber çalışıyorlar.

Beşiktaş,  Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi Süper Lig’ in güçlü takımları taraftarı ve yöneticileri ile kol kola vererek bu zorlu süreçte en hızlı ve güçlü bir şekilde yaraları sarmak için canla başla çalışıyorlar.

Spor kulüplerinin tırlar ile yardımları deprem bölgelerinde ki insanların yaralarını sarmaya çalışırken futbolcuları da sosyal medya üzerinden enkaz altından çıkartılan genç futbol sever kardeşlerimiz ile sohbetler ederek morallerini yüksek tutuyorlar.

Büyük takımlar deprem bölgesindeki vatandaşlarımı için de hazırlıklarına yardımlarına devam etmek için kendi aralarında turnuva düzenleyerek elde edilecek olan gelirleri de bölge deki vatandaşlara yardım olarak göndermenin planlarını yapıyorlar.

Bu hazırlık karşılaşmaları anlamında da sarı kırmızılı takım Galatasaray İtalyan ekibi Roma’ dan transfer ettikleri Nicolo Zaniolo sonrasında kulüp ile iletişimde kalarak hazırlık maçı ayarlamaya çalışıyor ve buradan da elde edilen geliri deprem bölgesine gönderecekler.

MERİH DEMİRAL YARDIM KAMPANYASINDA YILDIZ İSİMLER VAR

Milli futbolcumuz Merih Demiral depremzedeler için yardım kampanyası düzenlemeye devam ederken dünyanın yıldız isimleri imzalı formalarını yollamaya devam ediyor.

Merih Demiral’ın Türkiye’deki depremzedeler için düzenlediği imzalı forma yardım kampanyasına dünya futbolundan Erling Haaland, Belçikalı futbolcu Kevin De Bruyne ve Tottenham forması giyen İngiliz futbolcu Harry Kane yanı sıra Arjantinli isim Leo Messi ve Cristiano Ronaldo gibi isimler yer alıyor.

YABANCI SPOR CAMİASI TÜRKİYE’Yİ UNUTMADI  

Ülkemiz de meydana gelen deprem felaketi sonrasında spor camiasında bütün takımlar tek yürek olup birlikte bu zorlu süreçte en güçlü bir şekil de çıkmak için kolları sıvadılar.

Spor camiası, meydana gelen büyük deprem sonrası geçmiş olsun paylaşımları da peş peşe geldi.

Dünyanın dört bir yanında ki sporcular’ dan Hırvatistanlı olan tecrübeli isim Real Madrin’ in futbolcusu Luka Modric Türkiye ve Suriye’ deki depremi unutmayan isimlerin başında oldu.

İngiltere Premier Lig’ de Man. City’ li Cezayir asıllı futbolcu  Riyad Mahrez ‘ de Türkiye’ nin yanın da olduğunu gösterdi.

Sarı lacivertli forma ile bütün olmuş Fenerbahçe camiasının en önemli futbolcularından olan Brezilyalı Alex De Souza ‘da paylaşımlar da bulunarak acımızı paylaştı.

Sarı kırmızılı takımın Galatasaray’ın tecrübeli isimlerinden olan ve taraftarın çok sevilen isimlerinden Felipe Melo ‘ da videolu paylaşım yaparak üzüntüsünü paylaştı.

Spor camiasında sadece futbolcular da kalmayarak Avrupa ‘ da bir çok Futbol ve basket bol takımları da yaptıkları açıklamalar ile Türk Milletinin acısını paylaştıklarını dile getirdiler.