İçel İdman Yurdu’nun Hocasından Beklenmedik İtiraflar

Bu sezon TFF 3.Lig’de oldukça dikkat çeken bir performans ortaya koyan İçel İdman Yurdu, TFF 2.Lig’e yükselebilmek adına mücadele edilen Play-Off aşamasında kendine yer bulmuş ve Mersin’i sevince boğmuştu. Eski Mersin İdman Yurdu’nun yerine kurulan kulübün hatıraları tekrardan canlandırabilmesi adına beklenen bu süreçte Finale kadar çıkma başarısı gösterildi ancak kulüp Fethiyespor karşısında penaltılarda mağlup olarak umutlarını bir sonraki sezona ertelemek zorunda kaldı. Bununla birlikte ASPOR kanalına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ender Alkan’ın itiraf gibi açıklamaları kulüpte ve camiada infial yaratmış durumda.

Penaltı Çalıştırmayan Hoca

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup’ta verdiği mücadelede oldukça dikkat çeken işlere imza atan İçel İdman Yurdu, uzun süren bir yenilmezlik serisi ve dönem dönem de gol yememe serileri yakalamayı başarmıştı.

Bu performansı sayesinde ligi Play-Off potasında tamamlamayı başaran Mersin temsilcisi, Play-Off aşamasında da oldukça iyi işler çıkartmış ve tek yenilgisini de Orduspor karşısında almıştı. Ordu temsilcisi karşısında oynadığı 2’nci müsabakadan 3-0’lık galibiyetle ayrılan İçel İdman Yurdu, Final aşamasında Fethiyespor ile karşı karşıya geldi.

Muğla temsilcisiyle oynanan müsabakanın normal süresi eşitlikle sona ererken maç uzatmalara ve sonra da seri penaltı atışlarına kaldı. Bu atışlardan 5-4’lük galibiyetle Fethiyespor ayrıldı ve İçel İdman Yurdu hayallerini bir sonraki sezona ertelemek zorunda kaldı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ASPOR kanalında bir canlı yayına katılan İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü Ender Alkan, camiada infial yaratan açıklamalarda bulundu. Bu zamana kadar gelen süreçte takımına penaltı çalıştırmadığını itiraf eden Alkan, bu durumun kendi hatası olduğunu ve fazla özgüvenin kendilerini belirli bir stresin altına aldığını dile getirdi.

Başkan ve yöneticilerle görüşerek kendilerine gereken ifadeyi kullandığını söyleyen Ender Alkan’ın bu açıklamaları veda sinyalleri olarak algılanırken, yakın zamanda Başkan Metin Saltık bir açıklama yapacak. Bu bağlamda tüm taraftarlar Başkan’dan gelecek haberi bekliyor olacaklar.

Tepkiler Büyüyor

Pek tabii bu açıklama taraftar nezdinde büyük bir kargaşa yarattı ve Ender Alkan ile alakalı olarak sert yorumlar yapılmaya başlandı. Alkan’ın nasıl bu kadar acemice davrandığına anlam veremediklerini dile getiren taraftarlar, Final aşamalarının genelde penaltılarla hatırlandığını savundu ve hocanın bunu akıl edememiş olmasını şaşkınlıkla karşıladılar.

Bununla birlikte açıklamalarda problem olarak algılanan bir diğer konu da bu durumun bir tecrübe olarak ifade edilmesiydi. İçel İdman Yurdu’nun bu tecrübe nedeniyle bir üst lige yükselme şansını kaçırdığını hatırlatan taraftarlar, bu kadar pahalıya patlayan bir şeyin tecrübe olamayacağını dile getirdiler.

Öte yandan Ender Alkan üstü kapalı olarak kulüpten ayrılabileceğine dair sinyaller vermesine rağmen mevcut Başkan ve Yönetim Kurulu’nu da övdü. Kendileri olmasa da olmasa da mevcut yönetimin bu takımı Süper Lig’e yükselteceğine inandığını ifade eden Alkan kendi adına güvenoyu vermiş oldu.