İçel İdman Yurdu’ndan Gidenler, Geri Dönenler

İçel İdman Yurdu’nda ayrılıklar yaşanırken diğer bir yandan takıma geri döndüğünü açıklayan isimler oldu. İşte İçel İdman Yurdu’nda son yaşananlar. Sezonun ikinci yarı hazırlıklarına Antalya’da devam eden İçel İdman Yurdu’nda Sportif Direktör Ali Çolak istifası şok etkisi yarattı. Ali Çolak’ın istifası sonrasında Vedat Çoban takıma geri döndü. Sezon ortasında gelenler ve gidenlerin fazla olduğu İçel İdman Yurdu’nu ligin ikinci yarısında neler bekliyor merak konusu.

Antalya’da sezonun ikinci yarısı için kamp çalışmalarına devam eden İçel İdman Yurdu’nda şok gelişmeler yaşandı. Kırmızı lacivertli ekibin sportif direktörü Ali Çoban istifa ettiğini duyurdu. 27 Eylül 2020 tarihinde Genel Menajerlik görevinden istifa etmiş olan Vedat Çoban ise görevine geri döndüğünü açıkladı.

Diğer bir yandan İçel İdman Yurdu’nun sezon başında anlaşmış olduğu ve geçici olarak Meskispor’a kiraladığı Tolga Kalender’in ise Adana Demirspor ile anlaşma imzaladığı öğrenildi.

Ali Çolak İstifa Etti

23 Kasım 2020 tarihinde İçel İdman Yurdu’nda Sportif Direktörlük koltuğuna getirilen Başkan Metin Saltık ve As Başkan Ümit Saltık ile poz vererek göreve başlayan Ali Çolak, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ali Çolak’ın takım içinde yaşadığı anlaşmazlıklar nedeni ile görevi bıraktığı öğrenildi.

İstifası ile ilgili açıklama yapan Ali Çolak, kararını kamp başlangıcında aldığını ancak takımın başında hiçbir yönetici olmadığı için kampta takımı yalnız bırakmak istemediği için beklediğini belirtti. Ali Çolak, yaptıkları görüşmelerde kulüp başkanına istifasını ilettiğini yaşanılan transfer anlaşmazlıklarından olayı böyle bir karar aldığını söylerken İçel İdman Yurdu’na başarılar dildiğini belirtti.

Vedat Çoban Geri Döndü

İçel İdman Yurdu’nda Ali Çolak’tan boşalan koltuğa Vedat Çoban getirildi. Kırmızı lacivertlilerde 27 Eylül 2020 tarihinde Genel Menajerlik koltuğundan ailevi sebeplerden dolayı istifa eden Çoban göreve geri döndüğünü açıkladı.

Öte yandan kırmızı lacivertli takım, sezon başında Medipol Başakşehir’den transfer ettiği ancak lisansında sorun yaşanan Tolga Kalender’i geçici olarak Meskispor’a kiralık olarak göndermişti Tolga Kalender’i Adana Demirspor’a kaptırdığı açıklandı. Adana Demirspor altyapısında antrenmanlara çıkan Tolga Kalender’in 11 Ocak 2021 tarihinde Adana Demirspor’a imza attığı açıklandı. Tolga Kalender, Adana Demirspor’un 12 Ocak’ta kupada oynadığı Sivasspor maçında yedek kulübesindeki yerini ilk Kez almıştı.